Święta Bożego Narodzenia poza domem

Święta Bożego Narodzenia to Wigilia, pieczony schab, ciasta, szynka, sernik i zapach choinki. Ale może w tym roku jednak inaczej… Narty, Karpacz, morze?

Święta Bożego Narodzenia

Do niedawna Święta Bożego Narodzenia spędzało się tylko w zaciszu domowym – (o Świętach Bożego Narodzenia w Polsce wspominaliśmy tutaj). Nikt nawet nie pomyślał, że ten magiczny czas, tej magicznej nocy jakim jest Wigilia i Narodziny Jezusa Chrystusa można spędzić inaczej. Nie przy stole, nie w domu, nie przed telewizorem…. inaczej.

Spędzanie Świąt Bożego Narodzenia poza domem rodzinnym może być ciekawą, a zarazem niesamowitą przygodą.

Brak obowiązków domowych – to Święta Bożego Narodzenia

24. grudnia i przed Świętami Bożego Narodzenia wszystkich ludzi ogarnia „świąteczna gorączka”, stres a czasem nawet panika. Długie kolejki w sklepach. Poszukiwanie prezentów na ostatnią chwilę. Sprzątanie, porządkowanie oraz stanie godzinami w kuchni. Cały rok systematycznie powtarzamy te czynności, a przed świętami są one bardziej wzmożone. W dzień Wigilii do wieczerzy siadamy zmęczeni, a czasem nawet sfrustrowani.

Można tego uniknąć…

Wigilia w domu – niekoniecznie!

Nawet w tym niesamowitym czasie, jakim są Święta Bożego Narodzenia i Wigilia, często nie można zaznać spokoju. Gdzieś „z tyłu” głowy myślimy o pracy i obowiązkach. Kalendarz z ważnymi datami przypomina nam o niezałatwionych sprawach. Laptop leżący na stole zachęca do nadrobienia zaległości z pracy. Dzwoniący telefon nie daje spokoju. Wigilia i wyjazd na urlop w czasie Świąt Narodzenia Chrystusa to czasem jedyna możliwość odpoczynku.

Poza domem też może być rodzinnie

Bożonarodzeniowy wyjazd można zorganizować z całą rodziną. Zamiast stać w domu, w kuchni lepiej wspólnie wypoczywać np. nad morzem. Wtedy zamiast przygotowywać świąteczne potrawy, faktycznie poświęcamy ten czas rodzinie i dzieciom. Zyskujemy chwile na bezstresowe przebywanie z bliskimi osobami. Obojętnie czy to hotel czy pensjonat, czy to egzotyczny nocleg – najważniejsze, że wspólnie.

Święta Bożego Narodzenia – wyjazd za granicę

Wyjazd za granicę daje możliwość poznania tradycji bożonarodzeniowych w innych krajach. Można poznać historię i kulturę danego kraju. W ten sposób odrywamy się od szarej rzeczywistości, od problemów i zmartwień – nie tylko palcem po mapie. Cieszymy się słońcem, plażą lub śniegiem czy górami (i to nie musi być Karpacz), w zależności gdzie wybierzemy się na urlop. W grudniu pogoda często nie sprzyja.

Wybierając się na urlop, sami możemy sobie wybrać klimat, temperaturę oraz ludzi nas otaczających. Czasem zamiast śniegu potrzebujemy słońca i widoku na piaszczystą plażę.

morze

Święta Bożego Narodzenia inne niż zwykle

W dzisiejszych czasach coraz częściej młodzi ludzie wybierają nowoczesność niż tradycję. Jeśli chcesz spędzić Święta Bożego Narodzenia inaczej to zrób sobie prezent i sprawdź nasze najnowsze oferty last minute i nie tylko.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wakacyjna Papuga 2024