Najlepsze miejsca w samolocie – TOP 7

Każdy kto już latał samolotem zna to uczucie. Mało miejsca na nogi, ból karku albo ciągłe wstawanie, bo akurat osoba siedząca obok Ciebie jakoś szczególnie często musi chodzić do toalety. Tak właśnie w większości przypadków wygląda codzienność podczas lotu. Jednak jest na to sposób, jeśli wybierzesz odpowiednie miejsca w samolocie. Dodatkowo jeśli dopada Cię strach przed lataniem też masz możliwość go zniwelować poprzez wybór odpowiedniego miejsca. Dowiedz się na co koniecznie należy zwrócić uwagę, aby umilić sobie pobyt na pokładzie samolotu.

Miejsca w samolocie dla osób z długimi nogami

miejsca w samolocie

Jesteś osobą wysoką i bardzo dobrze znasz ten problem. Twoje kolana wręcz dotykają oparcia osoby przed Tobą i w takiej pozycji nie tylko czujesz dyskomfort, ale i też po prostu ból nóg. Może w takiej sytuacji warto jest wybrać któreś z miejsc przy wyścig awaryjnym. Powód tego jest prosty – te miejsce to najbadziej przestronne miejsce w samolocie. W końcu na wypadek, gdyby trzeba było uciekać z samolotu to właśnie przez te miejsca pasażerowie udają się do wyjścia. Naturalnie gdyby doszło do takiego scenariusza załoga poinstruuje Cię co w takim przypadku musisz zrobić. Mimo wszystko fotele w pobliżu wyjść awaryjnych kosztują nieco więcej w większości linii lotniczych. Jednak zwłaszcza podczas lotów długodystansowych to naszym zdaniem dobrze wydane pieniądze, bo podarujesz sobie w ten sposób większy komfort.

Najlepsze miejsca dla osób bojących się latać

miejsca w samolocie

Już o tym wspominaliśmy, że wypadki lotnicze są niezwykle rzadkie i w zasadzie taki strach jest nieuzasadniony. Mimo to są wśród nas osoby, które odczuwają stres w samolocie i każdy dziwny odgłos w samolocie lub z zewnątrz powoduje szybsze bicie serca. To jest trochę tak jak z lękiem wysokości – tego nie da się tak ot wyrzucić z głowy. Wiele statystyk pokazuje, że najlepiej jest wtedy usiąść na środkowym fotelu w tylnym rzędzie. Co więcej są to ogólnie rzecz biorąc najbezpieczniejsze miejsca w samolocie.

Miejsca dla osób, którym szybko robi się niedobrze

samolot

Przede wszystkim jeśli cierpisz na chorobę lokomocyjną wiesz o czym mówimy. Skurcze żołądka, uczucie duszności, dodatkowo nerwy – te objawy mogą Ci dać nieźle w kość i od razu zepsuć początek wypoczynku. Wtedy potrzebujesz miejsca tuż nad skrzydłami w pobliżu środka ciężkości samolotu. To tam pojawiają się bez wątpienia najmniejsze turbulencje. Jeśli takowe fotele są już zarezerwowane to wybierz inne miejsca blisko skrzydeł podniebnej maszyny.

Optymalne miejsca dla śpiochów

samolot sen

Na szczęście Ciebie nie dotyczy strach przed lataniem czy inne żołądkowe przeboje, a jedyne co robisz w samolocie to po prostu słodko śpisz. Wiadomo zasnąć można wszędzie, ale na pewno nie chcesz obudzić się z obolałymi mięśniami karku i szyi. I na to można coś zaradzić. Zatem jeśli chcesz spać spokojnie to polecamy rezerwację fotelu przy oknie. Ma to tę zaletę, że nie tylko nie budzi Cię za każdym razem fakt, gdy Twój sąsiad chce wstać, ale ponadto możesz oprzeć głowę wygodnie o ścianę kabiny podczas snu. Mała rzecz a daje wielki efekt i ogromną ulgę po przebudzeniu. 

Miejsca w samolocie dla osób podatnych na choroby

miejsce przy oknie

Coś gryzie Cię w gardle, masz lekki katar i obawiasz się nadchodzącego przeziębienia? I na to jest rozwiązanie jeśli akurat podróżujesz samolotem. Jedne z amerykański badań potwierdziło, że istnieje związek pomiędzy wyborem miejsca w samolocie a ryzykiem złapania infekcji. Stwierdzono, że pasażerowie, którzy siedzą na fotelu przy oknie i nie wstają podczas lotu, mają największe szanse, aby nie zachorować. Co więcej na siedzeniach przy przejściu prawdopodobieństwo jakiejś choroby czy lekkiego dyskomfortu zdrowotnego się zwiększa. Pamiętaj jednak, że nie chodzi nam tu o żadne poważne choróbska tylko o fakt, że może mieć to jakiś wpływ na Twoje samopoczucie, ale nie musi.

Wskazówki dla osób szukających ciszy w samolocie

samolot miejsce

Wielu ludzi denerwuje się zgiełkiem wokół toalet i strefy serwisowej w samolocie. Często pojawiają się też nieprzyjemne zapachy. Zwłaszcza podczas lotów długodystansowych wokół toalet tworzy się zwykle tłum ludzi, a siedzenia w bezpośrednim sąsiedztwie są często wykorzystywane jako miejsce do opierania się. Dlatego jeśli jesteś wrażliwy na takie rzeczy to odradzamy Ci siadania właśnie tam. Lepiej zachowaj dystans i wybierz fotele z dala od kuchni pokładowej i toalet.

Miejsca w samolocie dla pary

miejsce w samolocie para

I tutaj przy odrobinie szczęścia może Ci się udać mieć całkiem dobrą miejscówkę. Wiele par stosuje następującą sztuczkę, aby mieć trzy miejsca, czyli po prostu więcej przestrzeni tylko dla siebie. Jeśli zatem zarezerwujesz wraz z Twoim partnerem podróży dwa zewnętrzne miejsca z tyłu samolotu to przy niepełnym obłożeniu samolotu może się okazać, że środkowe miejsce będzie puste. Pamiętaj jednak, że jeśli się to nie powiedzie to będziecie siedzieć osobno pomiędzy kimś obcym. Szanse na ten pozytywny scenariusz to 50% – może warto zaryzykować 😉 

A Ty gdzie najczęściej siedzisz w trakcie lotu na urlop? Chętnie poznamy Twoje dotychczasowe doświadczenia w tej kwestii. Dodatkowo polecamy Ci zerknąć w naszej wyszukiwarce za Twoimi wymarzonymi ofertami na wakacje. Skontaktuj się z nami przez Facebook’a, telefonicznie lub mailowo. Odpowiadamy na każde zapytanie tak szybko, jak tylko to możliwe!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wakacyjna Papuga 2024