Tanie loty – czyli jak kupić bilet lotniczy, aby zaoszczędzić

Dzięki wielu tanim liniom lotniczym podróżowanie, nawet w te odległe zakątki świata stało się zdecydowanie bardziej dostępne. Warto jednak wspomnieć, że rezerwacja biletów lotniczych to nie jest takie proste zadanie, gdyż często polujemy po prostu na tanie loty. Nie wolno przy tym zapominać, że głównie w przypadku lotów długodystansowych bilety pochłaniają dość sporą część budżetu. Stąd też poszukiwanie jak najtańszych biletów lotniczych jest czasem nie lada wyzwaniem, ponieważ nie każdy z nas wie, jak się za to zabrać. Postaramy się ułatwić Ci to zadanie i przedstawiamy klika wskazówek, dzięki którym rezerwacja biletów lotniczych z pewnością będzie nieco łatwiejsza. 

Tanie loty - jak ich szukać?

Jeśli szukasz tanich biletów lotniczych, to zauważysz niemal od razu, że ceny zmieniają się bardzo szybko. Czasami wystarczy kilkanaście bądź kilka minut, aby cena zmieniła się o kilkanaście, a nawet i o kilkadziesiąt złotych. To oczywiście irytujące i utrudnia cały proces szukania odpowiedniego lotu. Dlatego poniżej przedstawiamy Ci kilka trików, dzięki którym lepiej zrozumiesz, jak zmieniają się ceny w branży lotniczej.

Tanie loty - wybierz odpowiedni dzień wylotu i przylotu

tanie loty

Jeśli szukasz lotu między piątkiem a niedzielą to w tym czasie nierzadko ceny są wyższe niż w tygodniu. Dotyczy to również połączeń w święta, ponieważ właśnie w tych dniach są one bardziej pożądane. Warto dodać, że w przypadku lotów popyt determinuje podaż. W praktyce oznacza to, że im więcej z nas chce danego dnia lecieć do danego miejsca to cena idzie w górę. Dlatego, jeżeli chcesz zaoszczędzić i kupić tanie bilety to polecamy połączenia samolotowe od poniedziałku do czwartku.

Kupuj tanie loty w odpowiednim czasie

tanie loty

Szukasz lotu w możliwie najniższej cenie to na pewno musisz znaleźć na to odpowiedni moment. Nasza rada brzmi: nie rób tego, ani zbyt wcześnie, ani zbyt późno. Trudno tutaj doradzić jaki termin dokładnie wybrać. Tendencja pokazuje, że około 3-4 tygodnie przed planowanym lotem może być najtaniej, ale to nie jest żadna reguła. Należy z pewnością zwrócić uwagę na wahania cen w ciągu tygodnia i starać się wtedy właśnie szukać. W weekend większość z nas ma więcej czasu, czego również nie przeoczyły linie lotnicze i właśnie w weekend „windują“ ceny znacznie w górę. I ostatnia uwaga w tym względzie. Statystyki pokazują, że na początku roku możesz liczyć na tanie loty. Z kolei loty długodystansowe opłaca się kupować pod koniec roku, w listopadzie czy w grudniu.

Elastyczność pomaga w znalezieniu tanich biletów

Każdy powinien sobie zdawać sprawę z tego, że ceny najczęściej idą w górę w szczycie sezonu wakacyjnego. To dotyczy zarówno hoteli, jak i lotów. Tak więc jeśli chcesz podróżować szczególnie tanio, powinieneś generalnie unikać najpopularniejszych terminów wakacyjnych. Jeśli jesteś elastyczny co do godziny i daty wylotu to wtedy masz największe szanse na tanie loty. Ponadto często opłaca się rozważyć lot z przesiadką. Po prostu spróbuj, bo może na przykład przesiadając się w Barcelonie będziesz mieć wystarczająco dużo czasu na szybki city break. 

Korzystaj z wyszukiwarki lotu i porównuj ceny

Jeśli polujesz na super okazje na tanie loty to polecamy skorzystać na przykład z naszej wyszukiwarki lotu. Wyszukiwanie lotów nie jest skomplikowane. Ponadto wyszukiwarka pomaga Ci w mgnieniu oka przeglądnąć tysiące oferty różnych linii lotniczych i lotnisk. Zauważysz też, jak cena zmienia się w zależności od wybranej destynacji oraz różnych linii lotniczych. W ten sposób możesz szybko i skutecznie porównywać ceny, aby w końcu znaleźć ten idealny i w dodatki tani lot.

Error Fares - czyli wykorzystaj błędy taryfowe na swoją korzyść

„Error Fares“ to błędy taryfowe, które są spowodowane np. nieprawidłowym wprowadzeniem ceny do systemu internetowego. Czasami lot w odległe miejsce kosztuje 500 zamiast 5.000 zł, bo system wyświetla Ci złą cenę. W takim przypadku absolutnie nie zastanawiaj się dlaczego tak jest, tylko szybko klikaj  “kup bilet”. Naturalnie error fares to w pewnym stopniu odrobina szczęścia, ale błędy taryfowe naprawdę się zdarzają i warto w ten sposób zaoszczędzić nierzadko sporo pieniędzy.

Sprawdź loty na pobliskie lotniska

tanie loty

Tak, w ten sposób można znaleźć naprawdę tanie loty. Jeśli w pobliżu lotniska, które wybrałeś sobie za lotnisko docelowe znajdują się inne porty lotnicze to warto sprawdzić takie połączenia. Często wybierając lotnisko w mniejszym mieście możesz liczyć na niższą cenę biletu. A jeśli nie uda się zarezerwować biletu korzystnie w obie strony to chociaż w jednym kierunku możesz zapłacić mniej.

Wyczyść cookie’s w swojej przeglądarce

Kasuj cookie’s i historię wyszukiwania w przeglądarce. Oznacza to, że podczas szukania lotu przeglądarka nie poinformuje przewoźnika o tym, że już szukałeś danego połączenia i potraktuje Cię jako całkowicie nowego klienta. Strony często dopasowują ceny w zależności od tego, jak często odwiedzałeś daną stronę. Jeśli szukasz danego lotu po raz kolejny to bardzo prawdopodobne jest, że cena najzwyczajniej w świecie wzrośnie. Internet jest czasem „mądrzejszy“ niż nam się czasem wydaje i pamięta wszystko. Dlatego zwracaj uwagę ile informacji o swoim celu wyszukiwania zostawiasz po sobie.

Subskrybuj Newsletter’a

Zapisywanie się do Newsletterów może wydawać się czasami irytujące, ale jeśli szukasz okazji na tanie loty taka subskrypcja może być bardzo pomocna. Otrzymując taką wiadomość do swojej skrzynki internetowej masz szybki dostęp do najciekawszych cenowo ofert, w tym tez linii lotniczych. Dlatego nie unikaj Newsletterów i abonuj nowości, aby „wyhaczyć“ super tanie bilety na Twój upragniony lot.

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Ci kilka ciekawych faktów dotyczących korzystania z wyszukiwarek lotów, aby upolować tanie loty. Jeśli masz jakieś swoje wskazówki to podziel się nimi w komentarzu.

Z kolei jeśli szukasz swoich kolejnych wakacji to zachęcamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Zapraszamy również do kontaktu z nami czy to telefonicznie, drogą mailową czy za pomocą wiadomości prywatnej na Facebook’u. Chętnie wyszukamy dla Ciebie tę najlepszą ofertę!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wakacyjna Papuga 2024