Wakacje dla singli – czyli jak podróżować solo

Wakacje dla singli to niesamowita okazja do tego, aby odkryć swój wymarzony cel podróży i jego tajemnicze zakątki tylko i wyłącznie dla siebie. Jednak w całej tej euforii brakuje Ci nieco doświadczenia i nie wiesz jak się do tego zabrać i na co zwrócić uwagę. Nie martw się, bo przygotowaliśmy dla Ciebie najważniejsze wskazówki dotyczące samej podróży. Wyjaśnimy, od czego warto zacząć i jak można uchronić się przed samotnością. W końcu podróżowanie w pojedynkę to doskonała okazja do poznania siebie samego lepiej – i nie tylko!

wakacje dla singli

Wakacje dla singli - wybierz odpowiedni cel podróży

Ważne jest, aby Twoja pierwsza podróż solo była odpowiednio zaplanowana. Nie zaczynaj swojej przygody jako samotny podróżnik trzytygodniową wycieczką w odległe kraje. Rozpocznij od (długiego) weekendu  w jakimś europejskim mieście. Podczas wakacji na przykład w Londynie przekonasz się, jak radzisz sobie z samotnymi podróżami i sprawdzisz, czy to Ci się w ogóle podoba. 

Lubisz wolność czy czujesz się samotny? Chcesz przeżyć coś ekscytującego, czy tylko uciekasz przed samotnością? Dzięki takiej wycieczce przekonasz się czy wakacje dla singli są w ogóle dobrą opcją dla Ciebie. Jeśli faktycznie na swoje wakacje wybierzesz Europę to pozostaniesz w mniej lub bardziej znanym środowisku. W ten sposób Twój cel podróży nie będzie dla Ciebie zbyt dużym wyzwaniem i możesz skoncentrować się na znalezieniu najlepszego sposobu na podróżowanie w pojedynkę.

Wakacje dla singli: postaw na ciekawe kierunki

Zapewne jeśli podróżujesz samemu, to niekoniecznie chcesz nagle znaleźć się w otoczeniu zakochanych par. Dlatego możesz zamiast na przykład do Wenecji, pojechać do Oslo lub do Berlina, gdzie prawdopodobieństwo spotkania zakochanych ludzi na każdym kroku jest zdecydowanie mniejsze.

Samotny urlop - rób to, na co tylko masz ochotę!

wakacje dla singli

Pamiętaj, że podróżowanie we własnym towarzystwie to idealny moment na to, abyś robił dokładnie to, co chcesz na wakacjach. Więc nie ma sensu chodzić po górach przez kilka godzin w czasie weekendu, jeśli Cię to nie cieszy. W tym czasie możesz zwyczajnie posiedzieć w londyńskim barze i poczytać swoją ulubioną książkę lub wypić orzeźwiającego drinka. Oczywiście możesz zawsze się odważyć na coś, spróbować czegoś nowego, ale pozostań przy tym wiernym samemu sobie i ciesz się chwilą. Wakacje dla singli to świetny sposób na to, aby totalnie się wyluzować bez konieczności zwracania uwagi na kogokolwiek. 

Wakacje dla singli - poznaj język, który ułatwi Ci komunikację w czasie podróży

Jeśli spędzasz wczasy samodzielnie to zawsze musisz komunikować się z miejscowymi, pytać ich o drogę, zamawiać coś do jedzenia lub picia. Nie ma obok Ciebie nikogo, kto mógłby Cię wesprzeć, bo sam jesteś sobie sterem, żeglarzem i okrętem. Dlatego jeśli podróżujesz samemu na przykład do Madrytu to nauczyć się kilku zwrotów w języku hiszpańskim. W każdym razie choć trochę. Zapamiętaj wyrażenia takie jak “cześć”, “tak”, “nie”, “dziękuję”, “ile to kosztuje”, “gdzie znajdę…?”. Nie bój się nawiązywać kontaktu w obcym dla Ciebie języku, nawet jeśli jesteś nieco nieśmiały.

Wakacje dla singli - planuj swój wyjazd z wyprzedzeniem

Kiedy podróżujesz samotnie to dobrze by było wszystko wystarczająco wcześnie zaplanować. Zarezerwuj wcześniej nocleg i transfer (loty, autokar, samochód), ale nie zapominaj przy tym o spontaniczności. W końcu to chyba jedna z najważniejszych części podróży bez partnera. Ponadto wybierz lot tak, aby w ciągu dnia przybyć do celu podróży. Nie będziesz musiał szukać drogi w ciemności sam na sam w obcym kraju. Za dnia wszystko wydaje się bardziej przyjazne, czujesz się bezpieczniej i jesteś bardziej zrelaksowany niż w środku nocy.

Wakacje dla singli - skorzystaj z wycieczek zorganizowanych

wakacje dla singli

Swoboda i luz podczas Twojej wycieczki w pojedynkę nie oznacza naturalnie, że podczas pobytu na wakacjach nie nawiążesz nowych znajomości. Wręcz przeciwnie – na pewno poznasz wielu ciekawych ludzi. Jeśli chcesz przeżyć przygodę i dzielić ją z innymi to polecamy pełne adrenaliny wycieczki objazdowe. Największą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że będziesz częścią grupy przez kilka godzin. To ochroni Cię przed samotnością i pozwoli Ci na konwersacje z innymi ludźmi.

Wakacyjna Papuga pomoże w wyborze wakacji

Jeśli poszukujesz ciekawych propozycji na wakacje dla singli to zachęcamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Zapraszamy również do kontaktu z nami czy to telefonicznie, drogą mailową czy za pomocą wiadomości prywatnej na Facebook’u. Chętnie pomożemy znaleźć Ci tę najlepszą wycieczkę na niezapomniany relaks w pojedynkę. Kto wie może podczas takiej samotnej wyprawy spotkasz kogoś bliskiego Twojemu sercu.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wakacyjna Papuga 2024