Wyspy Kanaryjskie – atrakcje i najpiękniejsze zakątki, część 1

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich to marzenie niejednego podróżnika. Siedem wulkanicznych wysp leży niedaleko afrykańskich pustyń, a każdego roku przyciąga tysiące turystów z całego świata. To właśnie tutaj możesz liczyć na prawdziwie rajski wypoczynek, urozmaicony licznymi atrakcjami. W archipelag wchodzi siedem wysp głównych, czyli: Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera, a także La Graciosa. Cztery pierwsze są najpopularniejsze i najchętniej wybierane przez europejskich turystów. Dziś zabierzemy Cię w podróż po Teneryfie, Fuerteventurze oraz La Palmie. Pokażemy Ci najpiękniejsze miejsca oraz największe atrakcje tych wyjątkowych wysp. Sprawdź sam, czy Wyspy Kanaryjskie to odpowiednie miejsce na Twój rajski odpoczynek!

Wyspy Kanaryjskie

Perła Wysp Kanaryjskich, czyli Teneryfa 

Zupełnie wyjątkowe, zabytkowe miasteczka, rewelacyjne krajobrazy oraz wulkaniczne plaże. Do tego rajski klimat i mamy wakacje jak z bajki. Na Teneryfie znajdziesz miejsca, których widok wprost wprawi Cię w oniemienie.

Park Narodowy Teide 

Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na całej wyspie. Leży w samym centrum i obejmuje teren aż 19 hektarów. To właśnie tutaj na własne oczy zobaczysz zupełnie wyjątkowe formacje geologiczne, stożki wulkaniczne oraz kratery. Jest to miejsce jak z pocztówki! Możesz tu wybrać się na najwyższy, hiszpański szczyt – Pico del Teide. Zawiezie Cię tam kolejka linowa.

Osada Masca

Macchu Pichu Teneryfy, czyli Osada Masca. Jest ukryta wśród górskich szczytów, zatem dostęp do niej nie należy do najłatwiejszych. Ale z pewnością warto zobaczyć to miejsce na własne oczy. Strome zbocza, ściany skalne oraz domki. Piękne widoki w tym miejscu to pewniak!

Góry Anaga 

Góry Anaga to jedno z najstarszych pod względem geologicznym miejsc na całej wyspie. Jeśli lubisz piesze wędrówki, wprost zakochasz się w tym miejscu. Trasa liczy niemal dwanaście kilometrów, jest dobrze przystosowano do potrzeb turystów. Ważne jest jednak to, abyś odpowiednio przygotował się do tej wyprawy. Nie zapomnij o wygodnym obuwiu!

Teneryfa

Klify Los Gigantes 

Wzburzone fale rozbijające się o 800-metrowe skały! To właśnie klify Los Gigantes, a ich nazwa wcale nie jest przesadzona. Jeśli będziesz chciał przyjrzeć się klifom z bliska, polecamy wypożyczenie łódki z okolicznego portu! To miejsce to prawdziwy cud natury.

Wodne szaleństwo, czyli Siam Park

Na Teneryfie znajdziesz największy w całej Europie park wodny! Można go porównać do kolorowego miasteczka z licznymi zjeżdżalniami, basenami, podwodnymi tunelami oraz tropikalnym ogrodem! To tutaj doskonale pobawisz się ze swoimi dziećmi, bowiem atrakcji nie zabraknie nie tylko dla najmłodszych.

Wyspy Kanaryjskie

Ogromne zoo i ogród botaniczny w jednym

Loro Parque to połączenie ogrodu botanicznego z zoo. Na niemal 135 hektarach umieszczono liczne rośliny tropikalne, a także różnorodne gatunki zwierząt. Pingwiny, papugi i delfiny… Zobaczenie tych zwierząt w tak rajskich okolicznościach przyrody to nie lada gratka dla wszystkich fanów egzotycznych stworzeń.

Kompleks basenowy zaprojektowany przez artystę

A nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego znajdziesz bardzo słynny kompleks basenowy, który został zaprojektowany przez hiszpańskiego artystę, Cesara Manrique’a. W kompleksie nie brakuje egzotycznych roślin oraz wulkanicznych kamieni. Tutaj pobawisz się w licznych basenach, w otoczeniu fontann oraz wodospadów.

Chipmunk, Fuerteventura, Wyspa, Zwierząt, Nager

Wyspy Kanaryjskie to także Fuerteventura

Zaledwie sto kilometrów od afrykańskiego kontynentu leży upalna Fuerteventura. Jest znana głównie z długich plaż i wiatru, który sprzyja uprawianiu licznych sportów wodnych. Spotkasz się tu z łagodnym klimatem, będziesz mógł wylegiwać się na rajskich plażach, a także zwiedzać okolicę, ponieważ szlaków turystycznych tutaj na pewno nie brakuje!

Park Narodowy Dunas de Corralejo

Można go nazwać prawdziwym cudem natury. Na terenie ponad 2600 hektarów ciągną się liczne, piaskowe wydmy. To prawdziwie pustynny krajobrazy, który wprost wprawia w osłupienie. Jeśli jesteś na Fuerteventurze, to musisz pojawić się w tym miejscu!

Puerto del Rosario

To stolica Fuerteventury z rajską promenadą Avenida Maritima, gdzie możesz spędzić czas w otoczeniu tubylców. W Puerto del Rosario możesz również odwiedzić muzeum poświęcone znanemu poecie Miguelowi de Unamuno.

wakacje

Wiatraki na wyspie

Elementem kojarzącym się z Fuerteventurą są również wiatraki! Musisz je zobaczyć na własne oczy, a znajdziesz je, na przykład w okolicy Villaverde. Niestety nie zajrzysz do ich środka, ale już z zewnątrz robią ogromne wrażenie.

Rejs na pobliską wysepkę

Wielu turystów korzysta również z możliwości popłynięcia na pobliską, niewielką wysepkę Islote de Lobos. Tam niegdyś swoje siedlisko miały foki, skąd wzięła się nazwa wyspy. Jeśli lubisz trekking, koniecznie podejdź na szczyt Caldera de la Montana. To świetna rozrywka dla osób kochających aktywne spędzanie wolnego czasu.

Park Oasis 

W Parku Oasis mieszka ponad 250 różnych gatunków zwierząt! Jest to ogromny park botaniczny z różnorodną roślinnością. Będzie to doskonała atrakcja również dla najmłodszych, którzy po zakupieniu karmy, będą mogli nakarmić podopiecznych ogrodu.

La Palma

Dzika i zielona La Palma

A teraz przyszła kolej na najmłodszą pod względem geologicznym Wyspę Kanaryjską, czyli La Palmę. Leży ona zaledwie około 60 kilometrów od Teneryfy. To miejsce jest objęte rezerwatem biosfery UNESCO. Oznacza to, że ujrzysz tutaj naprawdę niezwykłą przyrodę, która jest bardzo dobrze chroniona! Jeśli jesteś miłośnikiem pieszych wędrówek, musisz wybrać się na tę wyspę choć na jeden dzień.

Stolica wyspy, czyli Santa Cruz

Jedną z największych atrakcji La Palmy jest jej stolica, czyli Santa Cruz. Malownicze widoki oraz niezastąpiony klimat – to pewnik w tym miejscu. Będziesz mógł przejść się czarną plażą oraz podziwiać iście księżycowy krajobraz w Fuencaliente.

Poszerz swoją wiedzę o wulkanach

To właśnie w miasteczku Fuelcaliente będziesz mógł pogłębić wiedzę o wulkanach. W kameralnej sali kinowej poznasz wyjątkową historię wyspy. Zobaczysz film z wybuchu wulkanu Teneguia. Będziesz mógł przespacerować się po krawędzi krateru i zakochać się w cudownym widoku, który się z niego rozpościera.

Wyspy Kanaryjskie

Obserwacja kosmosu

To właśnie na wyspie La Palma znajduje się jedno z najważniejszych centrów obserwacji kosmosu na całym świecie! W tym zakątku świata obowiązują obostrzenia dotyczące oświetlenia, zatem będziesz mógł bez przeszkód podziwiać gwiaździste niebo.

Las deszczowy na wyspie

Na La Palmie znajduje się wyjątkowy rezerwat Los Tiles, który swoim wyglądem przypomina dżunglę! Jest to zupełnie dzikie miejsce, którym trzeba się przespacerować i poczuć ten wyjątkowy klimat na własnej skórze. Sam widzisz, że Wyspy Kanaryjskie to zupełnie niezwykłe miejsce, zatem musisz zobaczyć je na własne oczy!

Nabrałeś ochoty na wycieczkę na Wyspy Kanaryjskie? Znajdź wymarzony hotel w naszej wyszukiwarce.

Ciąg dalszy nastąpi…

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *