Podróżowanie kamperem – sprawdź dlaczego warto

Ciągle jeszcze prześladuje nas pandemia koronawirusa. Jednak pomimo tego wielu z nas nie chce zostawać w domu na wakacje czy choćby długi weekend. Jednak niezależnie od okoliczności, podróżowanie kamperem lub vanem to nie jest żadne nowe „odkrycie“. Poniżej zerbaliśmy kilka ciekawych informacji oraz zalet związanych z wakacjami kamperem. Poznaj najważniejsze z nich!

Podróżowanie kamperem - w bliskości z naturą!

podróżowanie kamperem

A może by tak poranek na wybrzeżu przy dźwiękach fal lub zachód słońca nad brzegiem jeziora? Mówisz niemożliwe? – a jednak! Dla wielu brzmi to jak cudowny sen, ale kamperem takie wakacje naprawdę mogą się ziścić! Takich przeżyć związanych z wypoczynku niemalże na łonie natury nie jest w stanie zapewnić Ci żaden hotel. Fakt, że podróżowanie kamperem oznacza, że nie jesteś uzależniony od swojego miejsca pobytu przez co możesz zatrzymać się po drodze, kiedy tylko masz na to ochotę. To jest zaleta. którą ciężko w jakikolwiek sposób przebić czymś innym. Nawet w niektórych parkach narodowych są miejsce specjalnie przeznaczone dla samochodów kempingowych, aby być jeszcze bliżej cudownej przyrody!

Ahoj przygodo - poczuj zew wolności

przygoda

Podróżowanie kamperem nie ma w zasadzie nic wspólnego z urlopem all inclusive w hotelu. To jest jedyna w swoim rodzauj przygoda, dla niektórych nawet przygoda życia. W trakcie podróży samochodem kempingowym masz możliwość zwiedzania okolicy i choćby nawet spontanicznego noclegu. Zmiana perspektywy, która według nas jest tego warta. Z drugiej strony, wakacje w kamperze są pełne niespodzianek, a także wyzwań. Takie sytuacje jak choćby złapanie kapcia po drodze czy braki w inwentarzu to „problemy“, które da się pokonać. A urlop z takimi i innymi przygodami na pewno na długi pozostanie w Twojej pamięci.

Podróżowanie kamperem - take it easy!

kamper bez stresu

Dojazd na dworzec kolejowy lub lotnisko, długie kolejki podczas nadania bagażu i ustalone godziny odprawy przed lotem czy odjazdem pociągu – na to trzeba się nastawić jeśli zarezerwowałeś transport w cenie. Większość urlopowiczów uważa, że taki rodzaj przemieszczania się na wczasy jest stresujący i dosyć męczący. Natomiast kamper wg nas zdecydowanie obniża poziom stresu związanego z dojazdem, bo to Ty określasz kiedy wyjedziesz bądź nie. Można nawet powiedzieć, że poniekąd to podróż i czas spędzony w kamperze jest celem. Nic tylko korzystać na całego i to bezstresowo.

Niech żyje spontaniczność!

kamper spontan

Podróżowanie w samochodzie kempingowym przepełnione jest spontanem. Wypoczywając w hotelu istnieje pewna ustalona codzienna rutyna dla wczasowiczów, jak godziny posiłków i terminy programów animacyjnych. Z koleu w kamperze to Ty sam określasz sobie, co kiedy robisz, bo nikt Ci niczego z góry nie narzuca. Jednym słowem jest całkowicie elastyczny w planowaniu, co gwarantuje dodatkową swobodę. Praktycznie w każdej chwili możesz zmienić swój plan i nie ma to zbytniego znaczenia dla innych.

W kamperze nie ma surowego limitu bagażu

kamper bagaz

Kamper to zarówno środek transportu jak i poniekąd hotel w jednym. W przeciwieństwie do podróży samolotem to Ty decydujesz ile bagażu zabierzesz ze sobą. Dodatkowo dzięki odpowiedniej ilości miejsca i mobilnych możliwości do kampera możesz zapakować rolki, deskę surfingową czy rower. Szczególnie doceniają to osoby aktywne i rodziny z dziećmi.

Żegnaj masowa turystyko

kamper spokoj

Wakacje all-inclusive nie są dla wszystkich, bo nie każdy lubi ogrom innych wczasowiczów wokół siebie. Wtedy nie musisz się martwić o kawałek miejsca do opalania czy wolny leżak przy basenie. Jeśli jeżdzisz kamperem to na pewno zwiększasz swoje szanse na spokojny urlop w przeuroczych miejscach bez wielkich tłumów. A jeśli nawet miałoby się robić tłoczno to w każdej chwili możesz wsiąść w auto i odjechać.

Podróżowanie kamperem - idealne na urlop z pupilem

kamper pies

Poza romantycznymi chwilami pod rozgwieżdżonym niebem i wspaniałymi widokami na okolice kamper jest idealny jeśli chcesz zabrać swojego „zwierzęcego“ przyjaciela ze sobą. Niekoniecznie tak jest w hotelach, a nawet jeśli to musisz sprawdzić, czy możesz go ze sobą wziąć do samolotu. Niezależnie od stresu, jaki taki transport powoduje dla zwierząt, jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas lotu, na przykład posiadanie unijnego paszportu (książeczki zdrowia) dla zwierząt domowych. Ponadto istnieją drogie dopłaty za pobyt zwierzaka i przepisy obowiązujące w danym miejscu zakwaterowania. 

Naturalnie to tylko kilka zalet podróżowania kamperem, bo jest ich na pewno o wiele więcej. Jeśli zatem szukasz wycieczek z dojazdem własnym lub kempingów to zachęcamy do skorzystania z naszej j wyszukiwarki. Na pewno znajdziesz tam pełno interesujących ofert. Oczywiście chętnie pomożemy Ci w wyborze!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wakacyjna Papuga 2023