Monkey Beach Koh Phi Phi – czyli najpopularniejsza plaża z małpami w Tajlandii

O Pig Beach i Flamingo Beach już pisaliśmy. Teraz kolej na kolejną interesującą plażę, a mianowicie pełną małp. Monkey Beach na Koh Phi Phi mieści się zaledwie kilkaset metrów od tętniącego życiem centrum wyspy. Jest to na pewno magnes turystyczny oczywiście ze względu na wszechobecne tu małpy. Bezpośrednio na Monkey Beach dotrzesz tylko drogą wodną – albo taksówką wodną albo kajakiem. Niezliczone naczelne z rodziny makaków żyją tu na zalesionych urwiskach i bardzo chętnie przychodzą na plażę, ale niekoniecznie w tym celu co my, ludzie. Pamiętaj, że to bardzo inteligentne istoty, dlatego koniecznie uważaj na to, co masz w kieszeniach czy w dłoniach. Jeśli tylko coś przyciągnie ich uwagę to nie zawahają się one sobie tego po prostu „wziąć“. 

Monkey Beach - lokalizacja

Ko Phi Phi, znane również jako Wyspy Phi Phi, to niesamowicie piękna grupa wysp na Morzu Andamańskim, u zachodniego wybrzeża południowej Tajlandii. Główna wyspa nazywa się Ko Phi Phi Don i znajduje się tuż obok małej, niezamieszkanej siostrzanej wyspy Ko Phi Phi Leh, na której kręcono sceny do filmu „Niebiańska Plaża” (The Beach) z Leonardo DiCaprio. Wyspy te to absolutne eldorado dla miłośników nurkowania i snorkelingu. Zachwycają one cudownie białymi, piaszczystymi plażami i nieziemsko turkusową wodą. I właśnie w takich okolicznościach przyrody możesz spacerować wśród małp i podziwiać je z niewielkiej odległości. 

Jak dotrzeć na plażę pełną małp?

Monkey Beach
©elements.envato.com

Ko Phi Phi nie posiada własnego lotniska, a jedynym sposobem dostania się na wyspę jest przejazd promem. Ale najpierw trzeba udać się samolotem do Tajlandii, a konkretniej do Bangkoku lub na Phuket. Z Bangkoku możesz polecieć na Krabi lub na Phuket i stamtąd popłynąć promem na Ko Phi Phi. Alternatywnie możesz wybrać autobus z Bangkoku do Krabi lub Phuket. Podróż jest wprawdzie tańsza, ale trwa znacznie dłużej. Z kolei sama podróż promem trwa około 90 minut. 

Monkey Beach - podziwiaj wyjątkowy spektakl przyrody z małpami w roli głównej

Monkey Beach
©elements.envato.com

Obcowanie z małpami na ich naturalnym terytorium choćby na chwilę to niesamowite przeżycie. Będąc na małpiej plaży masz okazję obserwować ich typowy dzień życia – wspinające się po drzewach lasu tropikalnego, spacerujące po plaży, jedzące warzywa i owoce czy opiekujące się potomstwem. Pomimo tego należy przestrzegać kilku zasad. Pod żadnym pozorem nie karm i nie dotykaj małp. Ponadto małpy zostawiają odchody, które mogą zawierać zarazki. Dlatego zwracaj uwagę na to którędy chodzisz i co masz pod stopami. Podczas robienia zdjęć zachowuj bezpieczną odległość i nie podchodź za blisko. W przeciwnym razie istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twój aparat padnie łupem tych niesamowicie sprytnych zwierzątek.

Tajlandia - miejsce na Ziemi, które warto zobaczyć!

Tajlandia to niesamowicie fascynujący kraj z mnóstwem interesujących zakątków. Jeśli zastanawiasz się nad podróżą właśnie tam to chętnie pomożemy Ci w wyborze odpowiedniej wycieczki. Kliknij poniżej i przeglądaj aktualne oferty lub napisz do nasz wiadomość czy to na Messenger czy mailowo. Chętnie doradzimy i wybierzemy ofertę dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wakacyjna Papuga 2023