Rejsy wycieczkowe: Szwecja, Nil, Włochy i wiele innych

Wypłyń w rejs i odkryj świat z perspektywy tafli wody. Rejsy uchodzą za bardzo drogi rodzaj wycieczki, co nie zawsze jest zgodne z prawdą. Na naszej stronie znajdziesz zarówno rejsy w odległe zakątki świata, jaki i rejsy po polskich rzekach czy na Bałtyku. Szczególnie lubiane są tzw. mini rejsy wycieczkowe na przykład na Morzu Północnym i Bałtyckim oraz po Renie, Dunaju czy Łabie. Naturalnie nieco droższe są trasy rejsowe po zachodnim wybrzeżu USA i Hawajach. Zapoznaj się z naszymi ofertami i wyrusz w swoją podróż życia morskimi szlakami!

Dlaczego warto zdecydować się na rejsy wycieczkowe?

Podróże morskie na statku wycieczkowym mają wiele zalet na przykład w porównaniu z city break czy z tradycyjnymi wycieczkami objazdowymi na lądzie. Podczas rejsu masz bowiem możliwość podziwiać jedyne w swoim rodzaju widoki i rozkoszować się świeżym morskim powietrzem. Na statku naturalnie zapewnione jest wyżywienie, a po dopłynięciu do celu rozpoczyna się zwiedzanie różnych miejsc. Statki wycieczkowe zatrzymują się – w zależności od oferty – na kilku przystankach, podczas których masz czas na zwiedzanie. I tak możesz zwiedzać różne plaże, podziwiać imponujące fjordy czy to udać się na shopping. 

Warto dodać, że personel statku zadba, abyś w czasie rejsu czuł się komfortowo, zarówno na pokładzie, jak i na lądzie. I nie zapomnij o fantastycznym widoku odbijającej się wody, który sprawi, że taka wycieczka „morska“ będzie niezapomniana. W przypadku rejsów zagranicznych istnieje możliwość rezerwacji lotów do portu startu w cenie pakietu.

Rodzaje rejsów

Zasadniczo rozróżnia się rejsy morskie i rzeczne. Również w odniesieniu do czasu trwania podróży można podzielić rejsy na krótkie, weekendowe i kilkudniowe oraz długoterminowe wakacje na morzu na przykład na rejsie dookoła świata.

Jeśli nigdy wcześniej nie podróżowałeś dłużej statkiem, to koniecznie sprawdź czy nie masz choroby morskiej. Zaletą rejsów po rzece jest to, że brzeg jest zazwyczaj blisko, podczas gdy w czasie rejsów morskich należy spodziewać się dłuższego czasu bycia na morzu.

Czy podróż statkiem jest nudna?

Dla jednych statek, czyli niejako „pływający hotel“ z pełnym wyżywieniem może brzmieć komfortowo. Z kolei dla innych jednak podróż morska może początkowo wydawać się „jakoś nudna“. Jednak na statku nie można się nudzić, gdyż zarówno duże jak i małe statki wycieczkowe oferują szeroki zakres zajęć sportowych i animacyjnych. Oprócz licznych pokoi i restauracji, luksusowe statki wycieczkowe posiadają również bary, baseny, dyskoteki i wiele innych. Zapierające dech w piersiach koncerty i ekscytujące imprezy są często stałym punktem programu na statku wycieczkowym. Ponadto na pokładach niektórych znajdują się parki ze zjeżdżalniami wodnymi, korty tenisowe, boiska, siłownie i wiele innych.

Na co należy zwrócić uwagę rezerwując rejs?

Przy rezerwacji rejsu należy pamiętać, że planowana trasa może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych. Dokonując rezerwacji i zakupu, należy sprawdzić jakie usługi możesz jeszcze dodać, aby cieszyć się beztroskim urlopem na statku. Warto też sprawdzić, czy masz możliwość zakupienia rejsu z dojazdem do portu, czy musisz na własną rękę dotrzeć do wyznaczonego miejsca.

Znajdź swój wymarzony rejs z Wakacyjną Papugą

Na naszej stronie oferujemy Ci ciekawe rejsy, zarówno w Polsce (głównie te śródlądowe), jak i zagraniczne. Od czasu do czasu umieszczamy nowe  propozycje wycieczek na morzu. Zachęcamy do przeglądania lub osobistej wizyty w naszym biurze podróży w Gliwicach.