Oferty city break – zwiedzaj najbardziej ekscytujące miasta w Europie i na świecie

Krótkie wypady do pobliskich i odległych miast, czyli tak zwany city break, są lubiane wśród wielu z nas. Czy to sąsiednia Praga, czy Wiedeń, słoneczna Barcelona czy nasza piękna stolica Warszawa. Każde z miast oferuje Ci wiele ciekawych miejsc do zwiedzania i dobrą zabawę. Jeśli nie wiesz, dokąd udać się na następny city break i to w dodatku w rozsądnej cenie to dobrze trafiłeś. Wakacyjna Papuga ma dla Ciebie wiele inspiracji na krótkie wycieczki w rozmaite zakątki w Polsce, jak i na świecie!

Dlaczego warto wybrać city break?

Główną zaletą city break na przykład w Polsce lub w Europie jest fakt, że w stosunkowo niedługim czasie możesz dostać się w preferowane przez Ciebie miejsce. Sama podróż nie trwa długo, nie potrzebujesz zbyt wiele bagażu i nie musisz planować zwiedzania danej lokalizacji z dużym wyprzedzeniem. Dla wielu z nas długi weekend jest zazwyczaj wystarczający, aby odkryć metropolie w Polsce i Europie. Naturalnie powinieneś pomyśleć o noclegu w tym czasie. Na naszej stronie znajdziesz zarówno oferty z noclegiem, jak i bez. Jeśli interesuje Cię transport na własną rękę to u nas zarezerwować możesz również tanie loty i na przykład propozycje przejazdem autokarowym. Warto wspomnieć, że Wakacyjna Papuga ma dla Ciebie również oferty na spektakularne city break jak na przykład Dubaj czy Pekin.

Najpopularniejsze city break w Europie

Europa jest idealna na city break zarówno podróżując samochodem, pociągiem jak i samolotem. Jeśli celujesz w krótkie podróże do słonecznych miast to polecamy szczególnie Madryt, Lizbonę, Barcelonę, Ateny, Mediolan czy tak uwielbiany Rzym. Może nieco mniej słoneczne, ale za to niezwykle interesujące są takie destynacje jak Oslo, Helsinki, Sztokholm jak i Kopenhaga. Z kolei na wschodzie Europy możesz z powodzeniem odkryć uroki Budapesztu i Pragi. Europa Zachodnia zauroczy Cię przede wszystkim takimi metropoliami jak cudowny Paryż, Amsterdam, Berlin, Dublin i szczególnie popularny wśród Polaków Londyn. Naszym zdaniem każda z europejskich stolic gwarantuje Ci wycieczkę bogatą w niesamowite atrakcje oraz dobrą rozrywkę.

City break w Polsce

Oczywiście w naszej pięknej ojczyźnie jest wiele niesamowitych miejsc. W końcu Polska to fascynujące miasta z bogatą historią, kulturą, imponującymi zabytkami, ale i unikatową atmosferą. Wrocław, Gdańsk, Kraków i Warszawa to chyba jedne z najpopularniejszych miejsc wypoczynku w Polsce. Na przykład jeśli wybierzesz Warszawę to możesz liczyć tam na interesujący mix architektoniczny, w której średniowieczne kościoły i domy usytuowane są na tle nowoczesnych drapaczy chmur. Tutaj koniecznie udać się należy na Starówkę, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, z jej imponującym Zamkiem Królewskim.

Z kolei Wrocław na zachodzie Polski oczaruje Cię średniowieczną starówką i Wyspami na Odrze takimi jak Wyspa Katedralna, Wyspa Książęca oraz Wyspa Piaskowa. Natomiast południe Polski to Kraków uchodzące często za jedno z najpiękniejszych miast Polski. Zamek na Wawelu, ogromny Plac Targowy ze słynnymi Krakowskimi Sukiennicami czy Kopiec Kościuszki – w Krakowie nie będziesz się nudzić!

Najlepsze city break’s znajdziesz z Wakacyjną Papugą

Powyżej wymieniliśmy tylko kilka destynacji na ciekawe kierunki do odkrycia.  Naturalnie na naszej stronie znajdziesz o wiele więcej propozycji czy to na zorganizowany (z przewodnikiem) city break czy to na zwiedzanie na własną rękę. W tym drugim przypadku oferujemy Ci bardzo dobrą bazę hoteli miejskich jaki i domów wakacyjnych (również w sercu wielu miast). City break’s są dostępne przez cały rok. Niektóre miasta warto odwiedzić wiosną i latem, inne są bardziej odpowiednie jesienią i zimą. Chętnie podpowiemy Ci co wybrać – skontaktuj się z nami czy to telefonicznie czy na Facebook’u.