Ciekawostki turystyczne świat: Darmowe noclegi – czy jest to możliwe?

Podróżowanie po świecie może być kosztowne, z czego loty i zakwaterowanie są stosunkowo najdroższe. Jednak darmowe noclegi na świecie istnieją i to przynajmniej w kilku miejscach. Na jakich zasadach się to odbywa i gdzie możesz skorzystać z takiej możliwości przedstawiamy poniżej. Na pewno możesz być trochę zaskoczony!

Darmowe noclegi: Hotel dla artystów w Nowym Jorku

darmowe noclegi ace hotel nowy jork

W Ace Hotelu w Nowym Jorku artyści i pisarze mogą zatrzymać się bezpłatnie. Ponadto ten obiekt w Midtown South Central przypomina duże, przestronne atelier o charakterze trochę jak domowy salon. W nocy z niedzieli na poniedziałek, niektóre pokoje są bezpłatne dla kreatywnych osób, które w zamian za jakieś dzieło sztuki nie muszą płacić za pobyt. Jeśli nie jesteś uzdolniony plastycznie-malarsko to drugą opcją jest napisanie otwartego listu, który następnie jest umieszczany na łóżku innych gości hotelowych. Ciekawy pomysł na udostępnienie pokoju w zamian za podarowanie swojej twórczości. 

Luksusowy nocleg w Doha

Kolejny na naszej liście „darmowe noclegi“ jest Hotel Marriott Marquis w Doha, stolicy Kataru. Cała tajemnica bezpłatnego zakwaterowania tkwi we współpracy obiektu z liniami lotniczymi Qatar Airways. Pasażerowie linii lotniczych mają możliwość bezpłatnego noclegu w luksusowym hotelu podczas postoju. Z oferty mogą skorzystać maksymalnie dwie osoby dorosłe i jedno dziecko poniżej jedenastego roku życia. Całkiem sprytne i atrakcyjne. Warto dodać, że inne linie lotnicze również oferują bezpłatne lub zniżkowe pobyty w hotelach na czas postoju. Dlatego przy rezerwacji zachęcamy do sprawdzenia tej opcji bezpośrednio na stronach internetowych przewoźnika.

Darmowe noclegi: SPA w Brazylii

Uxua Casa Hotel & SPA w Porto Seguro w Brazylii oferuje bezpłatne zakwaterowanie dla artystów i osób kreatywnych. Wyróżnia się on bogatą historią, gdyżw w latach 70. dzielnica Trancoso stała się rajem dla artystów opuszczających duże miasta Brazylii. Najbardziej zadziwia fakt, że jako artysta możesz przebywać tu od dwóch do czterech tygodni i to bezpłatnie. Jest jednak jeden warunek: w tym czasie musisz stworzyć dzieło sztuki przy użyciu lokalnych materiałów.

Hotel dla artystów w Szanghaju

The Swatch Art Peace Hotel

Kolejnym bardzo atrakcyjnym miejscem jest Swatch Art Peace Hotel w Szanghaju. Tutaj w największym mieście Chin znani i mniej znani artyści z całego świata mogą przebywać od trzech do sześciu miesięcy w jednym z 18 mieszkań wraz ze śniadaniem. O tym kto dostanie taką możliwość decyduje międzynarodowa komisja. Efektem pobytu artystów jest dzieło sztuki, które stanowi urozmaicenie obiektu i będzie zarazem eksponowane w wirtualnym muzeum.

Darmowe noclegi: Bed and Breakfast we Włoszech

darmowe noclegi wlochy

Włosi znani są chyba każdemu ze swojej gościnności. Wielu gospodarzy i właścicieli obiektów hotelowo-noclegowych oferuje bezpłatny nocleg i śniadanie w zamian za wsparcie w jakieś formie. Przede wszystkim na tzw. Barter Week w listopadzie rok w rok poszukiwani są ludzie do pomocy. Czy to produkcja oliwy z oliwek, robienie na drutach skarpetek czy blogowanie o jedzeniu w restauracji czy wreszcie wsparcie w codziennych czynnościach związanych z prowadzeniem lokalu – tak do takich prac Włosi szukają pomocników. O taki nocleg można ubiegać się w zasadzie od lata. Wg nas niezła alternatywa na spędzenie zimnego listopada na przykład na o wiele cieplejszej w tym czasie Sycylii czy w Toskanii.

Urokliwe zakwaterowanie w Paryżu

ShakespeareAndCompany

A teraz ciekawa propozycja dla osób kochających nic innego tylko książki. A mowa tu o historycznej księgarni Shakespeare and Company w samym sercu Paryża. Od 1951 roku pisarze i ci, którzy mają ambicje wykonywać ten zawód, mogą tam przebywać za darmo. Między regałami z książkami znajduje się kilka ukrytych łóżek. Nad sklepem znajduje się mieszkanie, które może być również wykorzystywane jako nocleg w ramach programu “Tumbleweeds“. W zamian goście pomagają w księgarni przez kilka godzin dziennie i codziennie piszą stronę o sobie do archiwum założyciela. Czyż nie jest to fajne rozwiązanie? Naszym zdaniem jak najbardziej!

Darmowe noclegi w górach Alaski

W niesamowitej scenerii gór Alaski znajdziesz siedem chatek, w których alpiniści, turyści i narciarze mogą przenocować za darmo. Jedyny warunek to członkostwo w Klubie Górskim Alaska (Mountaineering Club of Alaska). Taka opłata członkowska kosztuje Cię około 18 euro rocznie. Noclegi te mieszczą się w górach Chugach i Talkeetna na różnych wysokościach. Niektóre z nich oferują miejsce nawet dla ośmiu osób. Fascynujący widok na pokryty śniegiem krajobraz górski Alaski bezkonkurencyjny!

A może już kiedyś nocowałeś w podobny sposób i chcesz się podzielić swoimi wspomnieniami i uwagami z takiej formy zakwaterowania? Zachęcamy zatem do komentowania! Jeśli natomiast szukasz wycieczek na wakacje to w naszej wyszukiwarce znajdziesz pełno interesujących ofert. Oczywiście chętnie pomożemy Ci w wyborze. Skontaktuj się z nami!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wakacyjna Papuga 2023