Wycieczka do Barcelony: 8 atrakcji, których nie możesz przegapić!

Wycieczka do Barcelony to marzenie wielu z nas. Poznać Hiszpanię i poczuć hiszpański styl życia. Obojętne czy planujesz wypad do Barcelony jedynie na weekend czy na dłuższy okres czasu, samolotem czy autokarem – jadąc do stolicy Katalonii nie możesz pominąć tych atrakcji!

Sagrada Familia – najsłynniejsza świątynia na świecie budowana już od 136 lat

Na pierwszy ogień idzie wizytówka Barcelony – Sagrada Familia. Dokładnie zaprojektowane i przemyślane przez Antoniego Gaudiego fasady i wzory, a następnie wyrzeźbione w kamiennych murach przedstawiają historię Świętej Rodziny. Ściana Wschodnia prezentuje dzieciństwo Jezusa, zachodnia Mękę Pańską, a północna ukazuje Zmartwychwstanie Chrystusa. Wnętrze kościoła przypominać ma Jerozolimę, a w krypcie budowli spoczywa sam Gaudi. Budowę świątyni rozpoczęto w 1882 roku, a jej ukończenie planowane jest na rok 2026, czyli na setną rocznicę śmierci jej architekta. W chwili obecnej najwyższa wieża Sagrada Familia ma 115 metrów, a zgodnie z projektem finalnie ma ona mierzyć 172 metry, co da jej status najwyższej świątyni na świecie.

Wycieczka do Barcelony – Kamienice Casa Batlló i Casa Milà

Pozostając w temacie architektury w Barcelonie, polecamy zainteresować się innymi projektami Gaudiego, takimi jak chociażby kamieniczki Casa Batlló oraz Casa Milà. To dwa budynki mieszkalne, które wcale nie przypominają standardowych blokowisk.

Casa Batlló charakteryzuje niezwykle bogate i kolorowe zdobienie, gdyż elewację budynku wykonano z elementów nawiązujących do motywów zwierzęcych typu kości czy łuski (dach kamienicy przypomina rybi ogon). Wykończenie zawiera również elementy kolorowych kafli i potłuczonej ceramiki.

Parę przecznic za mieniącą się w słońcu bajkową kamienicą znajduje się kolejna nietypowa budowla – Casa Milà. Gaudi w swoim projekcie zastosował do dziś niespotykany styl budownictwa. Może Casa Milà nie imponuje milionem barw jak Casa Batlló, ale za to swoim wyglądem przypomina wzburzone fale morskie, tym samym nie posiada ani jednego konta czy rogu.

wycieczka do Barcelony - Kamienice-Casa-Batlló

Barceloneta – zamocz stopy w ciepłym morzu

Wspominając o wzmożonych falach morza zachęcamy do udania się na wycieczkę na najsłynniejszą plażę miejską – Barceloneta. Tam oprócz ciepłej wody w morzu i miękkiego piasku na plaży czeka Beach Centre oraz punkt biblioteczny. To również czas, w którym po wybraniu odpowiedniego podręcznika możesz podszkolić swój hiszpański.

La Rambla – przyjemne wycieczki po promenadzie i czas na pamiątki

La Rambla – jedna z głównych atrakcji w Barcelonie, najchętniej odwiedzana przez turystów. To miejsce wypełnione licznymi kawiarenkami i restauracjami, a także straganami oferującymi pamiątki typowe dla tego miasta. Często odbywają się tu występy artystów ulicznych oraz wystawy malarzy. To właśnie tutaj, o każdej porze dnia i nocy tętni życiem. Twoja wycieczka do Barcelony nie może obyć się bez tego miejsca.

Wycieczka do Barcelony – obowiązkowa wizyta na Camp Nou 

To zdecydowanie rozrywka dla fanów piłki nożnej. Stadion Camp Nou FC Barcelona, to największy stadion w Europie, w którym mieści się muzeum klubu. To właśnie tutaj nadciągają wycieczki z każdego zakątka świata – w końcu fani chcą poznać ten legendarny stadion.

Wycieczka do Barcelony i Park Güell

Tutaj w Barcelonie można poczuć się jak w bajce i to znowu za sprawą utalentowanego architekta, jakim był Gaudi. Jednak również w tym przypadku twórca nawet w połowie nie ukończył swojego dzieła pomimo, że pracował nad nim 14 lat. Posiadłość powstawała z myślą o bogatej burżuazji, a w jednej z konstrukcji mieszkał sam inżynier. Dzisiaj miejsce to pełni funkcje uroczego parku należącego do miasta, a charakteryzuje  się stylem typowym dla Gaudiego czyli bogactwem materiałów, kolorową fantazją czy zastosowaniem potłuczonej ceramiki. W 1984 roku park został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO i wizyta w nim z pewością zachwyci każdego!

wycieczka do Barcelony

Dzielnica Barri Gòtic – czyli wycieczka do Barcelony w dzielnicy gotyckiej

Po intensywnym zwiedzaniu mocno zatłoczonych miejsc, postaw na gotycką dzielnicę Barcelony – Barri Gòtic. Wśród wąskich uliczek i kamiennych gmachów gotyckich budowli odnajdziesz ciszę i cień w upalne dni. Zwolennikom klasycznej sztuki malarskiej zalecamy wizytę w muzeum Picassa lub w typowo gotyckiej Katedrze Św. Eulalii. To również w tym miejscu na spokojnie można spróbować tradycyjnego tapas.

Wycieczka do Barcelony w rytmie Flamenco

Pomimo, że flamenco nie wywodzi się z Katalonii, to przy okazji pobytu w Barcelonie zachęcamy do uczestnictwa w pokazach tańca, które organizowane są specjalnie dla turystów. Jednak zdecydowanie bardziej polecamy udać się do lokalnego klubu flamenco dla miejscowych, ponieważ to właśnie tam poczuć można prawdziwy klimat tego tańca niczym spektakl w teatrze!

Mamy nadzieję, że nasz mały przewodnik będzie dla Was inspiracją w zwiedzaniu Barcelony. Ponadto zachęcamy do rzucenia okiem na aktualne wycieczki objazdowe po Hiszpanii i nie tylko.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wakacyjna Papuga 2023