Wakacyjny feeling pomimo lockdown’u – czyli wirtualne podróże kontra koronawirus

Ze względu na pandemię koronawirusa w najbliższych tygodniach podróżowanie jest trudne. Wakacje – a zwłaszcza odległe podróże – to pewnie pierwsza rzecz jaką każdy z nas zrobi jak tylko to się wszystko skończy. Na szczęście koronawirus nie opanował świata wirtualnego. A konkretniej mamy na myśli wirtualne podróże. Jest to nie tylko świetny sposób na spędzenie tego ciężkiego czasu, ale również taka forma travellingu online chroni klimat i otwiera zupełnie nowe możliwości. Oto najlepsze wskazówki na podróże wprost z Twojej własnej kanapy.

Wirtualne podróże - fajny pomysł nie tylko w czasie pandemii

wirtualne podróże

Chyba w wielu z nas budzi się potrzeba odkrywania nowych miejsc i taka trochę tęsknota za odległymi krajami i nowymi kulturami. Przede wszystkim dla tych, którzy podróżują i są otwarci na tego typu doświadczenia jest to obecnie wyzwanie i próba sił. W tej chwili nie mamy zbyt dużego wyboru, czy chcemy spędzić nasze coroczne wakacyjne wędrówki w Nepalu czy na przykład na Maderze. W roku 2020 i być może przez jakiś czas w 2021 zostaniemy w domu i trzeba coś temu zaradzić. Jeszcze zanim rozprzestrzenił się koronawirus się coraz więcej popularnych miejscowości i krajów wypoczynkowych otworzyło się w kierunku Internetu i tworzyło wirtualne oferty podróży. Wirtualne podróże bowiem są idealne jeśli chcesz poczuć się jak na urlopie, ale bez wychodzenia z domu.

Abyś nie musiał długo szukać stron i platform, które oferują wirtualne podróże przedstawiamy efekt naszych poszukiwań tego typu rozrywki w sieci. A więc wydostań się z domu choćby w myślach i podróżuj razem z Wakacyjną Papugą!

Najbardziej interesujące wirtualne podróże

safari
 • Zapraszamy na safari w południowoafrykańskich parkach narodowych. Kamery umieszczone zostały bezpośrednio przy mniejszych i większych akwenach wodnych zwiększając przez to szanse na obserwowanie choćby słoni live.

Sprawdź Safari

 • Kolejna propozycja to wirtualne wycieczka przez Wielki Mur Chiński.

Sprawdź Wielki Mur Chiński 

 • Teraz coś dla fanów Ameryki i lot helikopterem nad Nowym Jorkiem.

Sprawdź Lot nad Nowym Jorkiem

 • Udaj się na wycieczkę po lodowcu z National Geographic do Islandii i podziwiaj zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Sprawdź Islandia lodowce

 • Z kolei Wyspy Owcze, mała grupa wysp na Oceanie Atlantyckim, wymyśliły coś specjalnego.Jak awatar w grze wideo, użytkownicy mogą poruszać się po krajobrazie tego miejsca. Rejestracja dostępna za pośrednictwem strony internetowej biura turystycznego.

Sprawdź Wyspy Owcze wirtualnie

 • Teraz propozycja dla miłośników Skandynawii, czyli poznaj Norwegię za pośrednictwem Slow TV. Podróżowanie jak w czasie rzeczywistym i cudowne emocje gwarantowane. Dodatkowo trip Hurtigurten – norweską linią promową między Bergen a Krikenes.

Sprawdź Program Slow TV i rejs Hurtigurten

 • Zwiedzaj Parki Narodowe w USA.

Sprawdź Parki Narodowe USA

 • A co byś powiedział na Szwajcarię z jej wieloma szczytami górskimi trudnymi do zdobycia i cudownymi krajobrazami?

Sprawdź Panorama górska

Sprawdź Grand Tour of Switzerland

 • A może wirtualna wycieczka po Austrii?

Sprawdź Austria wirtualnie

Odrobina kultury bez wychodzenia z domu

Zawsze chciałeś zobaczyć Mona Lisę lub inne spektakularne dzieło tylko jakoś się nie składało? Teraz masz okazję zrobić to online. Poniżej lista z wirtualnymi wycieczkami o charakterze kulturowo-rozrywkowym.

 • Metropolitan Museum of Art to gigantyczne muzeum sztuki idealne do zwiedzania online.

Sprawdź Metropolitan Museum of Art

 • The National Gallery – świetna alternatywa jeśli chcesz dokładniej przyjrzeć się dzielą sztuki. Całość wsparta opcją zoomu i objaśnieniami.

Sprawdź The National Gallery

 • Wirtualna podróż muzyczna z koncertami i wycieczkami z przewodnikiem.

Sprawdź Hamburger Elbphilharmonie

 • A może największy teatr w Ameryce, który działa na żywo każdej nocy i udostępnia nagrania na jakiś czas w sieci.

Sprawdź Metropolitan Opera

 • Z kolei Opera w Sydney co tydzień prezentuje na swojej stronie internetowej nowy program.

Sprawdź Opera w Sydney

 • Za pośrednictwem Google Arts & Culture możesz odwiedzić ponad 2 000 instytucji kulturalnych w 80 krajach, od małych po naprawdę duże galerie sztuki.

Sprawdź Google Arts & Culture

 • A co byś powiedział na nowojorski Street Art?

Sprawdź Street Art w Nowym Jorku

Wirtualne podróże - przydatne linki

Podróżuj wirtualnie - to działa!

travel

Online Travelling to ciekawa alternatywa chociaż wiadomo, że są pewne ograniczenie i nigdy nie będzie to to samo, co zwiedzanie będąc w konkretnym miejscu. Jednak w obecnej sytuacji jest to naszym zdaniem dobry pomysł jeśli chcesz zapomnieć choć na chwilę o domowych pieleszach. Ponadto jest to bardzo dobra opcja jeśli chcesz pokazać swoim dzieciom świat i zaznajomić ich z następnym celem Waszych podróży. Jeśli natomiast szukasz wycieczek realnych na wakacje to w naszej wyszukiwarce znajdziesz pełno interesujących ofert. Oczywiście chętnie pomożemy Ci w wyborze. Skontaktuj się z nami!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wakacyjna Papuga 2023