Wakacje w Turcji – poczuj smak Orientu

wakacje w turcji

Wymarzona pogoda, niezwykła kultura, nadmorskie krajobrazy, kurorty i moc atrakcji – taka jest Riwiera Turecka. Gdy słyszysz słowo Turcja to smakujesz Lokum, czujesz w nozdrzach zapach mocnej, tureckiej kawy, a na języku kubki smakowe rozpamiętują smak soczystego kebaba. Zaplanuj swoje wakacje w Turcji z nami i ciesz się wszystkimi walorami turystycznymi Turcji!

Wakacje w Turcji – to warto wiedzieć!

Turcja leży na terenie Europy i Azji (półwysep o nazwie Azja Mniejsza). Ponadto kraj ten dzieli się na 7 regionów geograficznych (region Morza Czarnego, Marmara, Egejskiego, Śródziemnego, region środkowej Anatolii, wschodniej Anatolii, oraz południowo – wschodniej Anatolii). Stolicą Turcji jest Ankara. To niesamowite miejsce jest bardzo zróżnicowane pod wieloma względami, w tym ukształtowania terenu oraz klimatu. To miejsce gdzie można nauczyć się historii przebywając na urlopie, oraz poznać smaki, które zawsze będą jego wspomnieniem.

Język – ważny i w hotelu i na targu 

Oficjalnym językiem jest oczywiście turecki. Lecz turyści bez problemu będą mogli porozumieć się w języku angielskim, a obecnie nawet niemieckim czy rosyjskim. Warto przed wyjazdem na urlop do Turcji opanować kilka podstawowych zwrotów po turecku. Zwykłe „dzień dobry”, lub „dziękuję” wypowiedziane po turecku zyska ich życzliwość. Pozytywny stosunek może sprzyjać np. udanym zakupom. Każdy z nas wie, że sympatia i życzliwość w obcym miejscu ułatwia zwiedzanie, zakupy oraz potrafi wprowadzić w magiczny wakacyjny nastrój.

Religia – nauka, wiedza i szacunek 

W każdym dla nas obcym kraju warto zapamiętać i uszanować religijność, oraz panujące normy i zasady. Turcja jest krajem, gdzie poszanowanie religijności jest bardzo ważne, Prawie 99% ludności to muzułmanie. Kraj ten to idealne miejsce gdzie możesz się zapoznać także z innymi wyznaniami. Wakacje w Turcji mogą zatem okazać się nauką. Chyba każdy z nas lepiej zapamięta treści, z którymi kojarzą mu się przeżyte chwile, niż czytając o tym w książce.

Kebab- mięso na talerzu.

Wakacje w Turcji – potrawy

Orientalne smaki na zawsze pozostaną w pamięci każdego turysty. Kuchnia turecka łączy różnorodne smaki. Od słodkości do pikantności. Bez wątpienia w domu także możesz przyrządzić danie według przepisu tureckiego, lecz oryginalne danie nie da się w niczym porównać. W Turcji, w hotelach często dania serwowane są typowo dla turystów. Dlatego, jeśli chcesz spróbować niezwykłych potraw wyjdź poza mury hotelowe. Spacerując poznasz nowe smaki, nowych ludzi, oraz  zwiedzisz nowe miejsca. Wakacje w Turcji czas start!

Turcja to kebab – mięso na talerzu

Kebab to przede wszystkim mięso obracane na pionowym grillu, powstał w połowie XIX wieku. W Polsce kojarzy nam się z mięsem z sałatką w bułce. W Turcji jest to grillowane mięso podawane na talerzu z różnymi dodatkami. Pikantny smak, różne rodzaje sosów to „niebo” dla podniebienia. Tak podany i przyrządzony kebab pozostanie w pamięci każdego turysty i nikt już nie da się oszukać pod względem tego specjału.

Wakacje w Turcji na słodko

Słodycze – coś dla małych i dużych.

Słodkości w Turcji odgrywają bardzo dużą rolę. Niezapomniany smak to dodawany przez nich miód i karmel. Każdy z nas jest czasem łasuchem a tureckie przekąski to prawdziwa uczta dla każdego podniebienia. Jednym z najpopularniejszym smakołyków jest chałwa sezamowa, dostępna w kilku smakach z różnymi dodatkami. Lokum to kolorowe słodycze, które przypominają galaretkę ale maja różne kształty. Ich skład to skrobia ziemniaczana, cukier, orzechy, owoce, wiórki kokosowe, daktyle a czasem rodzynki. Baklawa to ciasto, które wyglądem bardzo często przypomina ciasto francuskie. Jest to cienkie ciasto przekładane miodem z drobno zmielonymi pistacjami, polane lukrem.

W Turcji nie tylko dzieci tęsknią za tymi pysznościami. Każdy z nas czasem chciałby wrócić do czasów dzieciństwa, nie patrzeć na kilogramy, dietę czy wygląd. Przy okazji urlopu w Turcji zapomnijmy o tym wszystkim i dajmy sobie czas na smakowanie i delektowanie się różnymi niezapomnianymi smakołykami.

Marzą Ci się wakacje w Turcji? Chcesz poznać, kulturę, język i potrawy tego kraju? Wystarczy chwila by to wszystko stało się prawdziwe. Turcja i Riwiera Turecka są gwarantem udanych wakacji inclusive wspaniałej atmosfery. Zachęcamy zatem do skorzystania z naszej wyszukiwarki i przeglądania aktualnych ofert na wakacje w Turcji w atrakcyjnych cenach!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wakacyjna Papuga 2024