Praktyczne wskazówki na idealne wakacje z dzieckiem

Pakowanie, przelot samolotem, jazda samochodem, zachcianki najmłodszych w czasie podróży… Wakacje z dzieckiem pełne są potencjalnych trudności. Często zniechęca to rodziców do odkrywania świata głównie z małymi dziećmi w czasie pierwszych wspólnych wakacji. A wcale nie musi tak być. Przygotowaliśmy naszym zdaniem pięć najbardziej przydatnych wskazówek. Dzięki nim podróżowanie z dziećmi nie będzie stresującym doświadczeniem a wspaniałą przygodą dla całej rodziny!

wakacje z dzieckiem

Dobre przygotowanie = udane wakacje z dzieckiem

Sama myśl o urlopie z dzieckiem może wydawać Ci się nie lada zadaniem. Jednak nie taki diabeł straszny jak go malują. Najważniejsze jest mieć plan i być dobrze zorganizowanym – reszta sam się ułoży. Jednak polecamy zwrócić szczególna uwagę na poniższe zasady:

Unikaj pośpiechu

Może jesteś przyzwyczajony do pośpiechu z samolotu i na samolot (czy innego środka lokomocji) i w ogóle do szybkiego przemieszczania się z punktu A do punktu B. Pośpiech jest jednakże Twoim wrogiem numer 1 podczas wakacji z dzieckiem. Nie śpiesz się, poczekaj aż wszyscy pasażerowie przejdą, a wtedy Ty możesz swobodnie udać się czy to na odprawę czy to na peron. Nie musisz ulegać presji tempa ludzi wokół Ciebie. Wrzuć na luz!

Podróż samolotem z dzieckiem i jej koszty

tanie loty

To jest bardzo ważny punkt, gdyż często w waszych zapytaniach pojawia się właśnie temat przelotów z dzieckiem i związanych z tym kosztów. Zetknęliśmy się w naszej pracy z plotką, że dzieci podróżują za darmo. Ale niestety nie jest to prawda. Niemniej jednak lot z dzieckiem poniżej 2 lat jest niezwykle korzystny cenowo. Większość linii lotniczych pobiera jedynie 10% kwoty od normalnej ceny czyli są to po prostu podatki i opłaty lotniskowe. Warto dodać, że podczas lotu niemowlę lub dziecko siedzi na twoich kolanach. Z kolei w przypadku lotów długodystansowych można z wyprzedzeniem zamówić specjalne miejsce z zawieszonym łóżeczkiem dziecięcym, w którym, miejmy nadzieję, dziecko będzie słodko spało aż do lądowania.

Wskazówka: Lecąc ze starszym dzieckiem możesz liczyć na zniżkę, ponieważ dzieci do 12. roku życia potrzebują własnego miejsca, które w zależności od linii lotniczych kosztuje zazwyczaj 75% lub zwykłą cenę biletu.

Dobrze zaplanuj swój lot na wakacje z dzieckiem

Jeśli wybierasz się na wakacje z dzieckiem to polecamy wybierać loty w godzinach nocnych. Wieczorne loty, mogą być droższe, ale jeśli chodzi o  bezstresowe podróżowanie to śpiące dziecko jest błogosławieństwem. Jeśli natomiast musisz lecieć z przesiadką, pamiętaj, aby mieć wystarczająco dużo czasu na nią. I nie zapomnij, że najlepszą okazją na uzyskanie najlepszej ceny jest rezerwacja z wyprzedzeniem na minimum 1,5 – 2 miesięcy.

Apteczka podróżna na wakacje z dzieckiem

Warto jest mieć przy sobie apteczkę pierwszej pomocy, zwłaszcza z lekami na receptę lub innymi, których na pewno nie dostaniesz za granicą. Ponadto w Twojej apteczce nie powinno zabraknąć środków dezynfekujących, syropu na kaszel, leków na biegunkę, plastrów czy syropu na kaszel. Z kolei dla wszystkich tych, którzy planują dłuższą podróż samochodem, rejs statkiem lub pierwszy lot polecamy zabrać ze sobą coś dla dzieci z chorobą lokomocyjną.

Hotel na Twoje udane wakacje z dzieckiem

wakacje z dzieckiem

Równie ważny jak wybór miejsca na wakacje z dzieckiem jest hotel, w którym będziesz wypoczywać. Świetna lokalizacja na plaży są oczywiście bardzo przyjemne. Jednak wybierając się na wakacje z dzieckiem należy również wybrać zakwaterowanie według innych kryteriów. Czy w hotelu jest łóżeczko dziecięce? Jeśli Twoje potomstwo potrafi jeszcze pływać, powinien być dostępny basen dla dzieci. Dla starszych dzieci aquapark w obiekcie może sprawić, że na ich twarzach automatycznie pojawi się uśmiech. Dzięki odpowiedniej do wieku opiece i rozrywce zadbasz o to, że zarówno Twoje dzieci, jak i Ty spędzisz ciekawy i niezapomniany urlop.

Jeśli nie masz jeszcze planów na tegoroczne wakacje z dzieckiem to zachęcamy do zerknięcia na te propozycje.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *