Ciekawostki turystyczne świat: 10 zadziwiających faktów

Chyba każdy z nas ma dziwne przyzwyczajenia obojętnie czego to dotyczy. Dlatego postanowiliśmy zebrać kilka zaskakujących faktów na temat podróżowania i wakacji. W końcu wielu turystów i poszukiwaczy przygód nie chce się obejść bez tego, co jest dla nich ważne w domu, nawet na urlopie. Sprawdź nasze zestawienie „Ciekawostki turystyczne świat“ i podziel się z nami Twoimi doświadczeniami!

Chińczycy nie wyjeżdżają bez własnego ręcznika

ręcznik

Trzech na pięciu chińskich turystów przyznaje, że do swojej walizki zawsze pakują ręcznik. Właściwie w większości hoteli ręczniki należą do standardowego wyposażenia, ale mimo to Chińczycy wolą się zabezpieczyć.

Ciekawostki turystyczne: Niemcy to najwięksi fani dokumentalnych filmów podróżniczych

TV

Ponad 1/4 niemieckich turystów wybiera dany cel podróży, ponieważ widziała już wcześniej dokument o tym miejscu. Zaraz za Niemcami takie upodobania też mają Australijczycy, Włosi i Szwajcarzy. Jak widać dobre przygotowanie i garść informacji są dla nich decydujące zanim wyjadą w dane miejsce.

Kto najbardziej boi się zarazków?

dezynfekcja

Bez środka do dezynfekcji na wakacje nie ruszają się przede wszystkim: Australijczycy, Kanadyjczycy, Południowoafrykańczycy, Hindusi i Amerykanie.

Ciekawostki turystyczne: poduszka jako absolutny must-have

poduszka

Dla turystów z Indonezji, Niemiec i USA własna poduszka jest niezbędna podczas każdych wakacji.

Bez czajnika nie ma wczasów

herbata

Ponad dwóch na pięciu podróżnych z Nowej Zelandii, Indii i Republiki Południowej Afryki nie zarezerwowałoby zakwaterowania, w którym nie ma czajnika oraz zestawu do parzenia kawy oraz herbaty.

Jak na wakacje to tylko samolotem!

loty

Szwajcarzy są liderami wśród osób często podróżujących samolotem. Co dziesiąty mieszkaniec Szwajcarii deklaruje co najmniej dziesięć podróży międzynarodowych.

Ciekawostki turystyczne: urlop tylko z aparatem

foto

Wakacje bez aparatu fotograficznego są niewyobrażalne dla tych podróżnych z Rosji, Francji, Kanady, Australii i Argentyny. To ich najczęściej spotkasz ze smartfonem oraz profesjonalnym aparatem fotograficznym w ręce.

Duet: Wakacje i praca

laptop

Amerykanie, Indonezyjczycy i Hindusi są najbardziej skłonni łączyć to, co pożyteczne, z tym, co piękne. Wiele z nich przyznaje, że przedłużyli przynajmniej raz swoją podróż służbową w określonym miejscu, aby potem spędzić tam wakacje.

Jedna walizka to zdecydowanie za mało

walizki

Turyści z Indonezji, Argentyny, Malezji, Chin i Meksyku są w pierwszej piątce krajów, które wezmą dodatkową walizkę podczas podróży. Wskazuje to zatem, że są oni szczególnie wielkimi fanami zakupów i wydawania pieniędzy na wakacjach.

Niemcy stawiają na lenistwo w słońcu

plaża

I naszą listę zamykają już wcześniej wspomniani Niemcy. Dla Niemców wybór celu podróży wiąże się również z tym, że lubią się opalać. Dlatego chętnie rezerwują hotele w słonecznych destynacjach najlepiej tuż przy samej plaży. Sytuacja jest podobna w przypadku Kanadyjczyków oraz turystów z Rosji.

Mamy nadzieję, że tym tekstem wyczarowaliśmy uśmiech na Twojej twarzy. A może sam identyfikujesz się z niektórymi przytoczonymi przez nas faktami? Jeśli masz ochotę podziel się z nami swoimi nietypowymi przyzwyczajeniami wakacyjnymi w komentarzu!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wakacyjna Papuga 2023