Boulders Beach, czyli plaża pełna pingwinów 🐧

Urocze brodzące w piasku między skałami i wodą pingwiny okularowe podbijają serca nie tylko miłośników zwierząt. I wcale nie mamy tu na myśli zimna i lodu Antarktydy. Na Boulders Beach na Przylądku Dobrej Nadziei w RPA, możesz zobaczyć pingwiny z bardzo, bardzo bliska. To sprawia, że Simon’s Town w pobliżu Kapsztadu jest popularnym celem podróży i naszym zdaniem na pewno warto się tam wybrać będąc w okolicy. W końcu błękit oceanu, biała plaża i czarno-biali mieszkańcy na pamiątkowym zdjęciu to coś wyjątkowego.

Skąd wzięły się pingwiny na plaży?

Boulders Beach

Jedna para tych pingwinów afrykańskich została odkryta na Boulders Beach w 1983 roku. Od tego czasu na plaży żyje już kolonia tych zwierząt licząca około 2100 osobników. Kolonia należy do Parku Narodowego Góry Stołowej (Table Mountain National Park) i jest nadzorowana przez strażników. Za niewielką opłatą wstępu możesz zobaczyć pingwiny w ciągu dnia. Na ogrodzonym terenie znajdują się 3 zatoczki oraz miejsce, w którym możesz z bliska oglądać pingwiny. W jednej z zatok dozwolona jest nawet kąpiel. Warto dodać, że te ważące około 2 – 4 kg ptaki dobrze przystosowały się do tamtejszych warunków klimatycznych. Cały teren plaży porośnięty jest krzewami, w których pingwiny mogą się ukryć. Niektóre z tych uroczych zwierzątek są niezwykle ciekawskie i odważają się podejść nawet na odległość kilku centymetrów.

Gdzie znajduje się Boulders Beach?

Na obrzeżach Simons Town, miasta położonego około 30 km na południe od centrum Kapsztadu mieści się odcinek plaży na którym żyją przesłodkie pingwiny. Dotrzesz tu albo wypożyczonym samochodem albo w ramach zorganizowanej wycieczki. Trzecią opcją jest kolejka kapsztadzka, która kursuje z dworca centralnego do Simons Town w około godzinę. Na ostatnim odcinku za nadmorskim kurortem Muizenberg, kolejka rozpościera się kilka metrów od morza wzdłuż krętej linii brzegowej. Masz stąd wspaniałe widoki na zatokę False Bay i inne nadmorskie miasteczka. Po tej przejażdżce potrzebujesz jeszcze około pół godzinki pieszo, aby dojść do kolonii pingwinów.

Jeśli zainteresowaliśmy Cię RPA jako Twoim następnym celem na niezapomnianą wyprawę to zerknij na nasze aktualne oferty właśnie w ten zakątek świata.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wakacyjna Papuga 2024