Trendy podróżnicze 2020 – nie przegap tych propozycji

Po ostatnich zawirowaniach w branży turystycznej jak i na świecie coraz więcej z nas zwraca uwagę na aspekt bezpieczeństwa podczas wakacji. Mimo to nie mamy obaw wyruszać nawet do odległych miejsc, aby spędzić kilka chwil z dala od kraju. W związku z tym przybliżymy jakie są trendy podróżnicze 2020. Niektóre z destynacji mogą zaskoczyć, ale na pewno warto się zainspirować.

Trendy podróżnicze 2020: pakiety podróży i wakacje w Turcji nadal bardzo popularne

trendy podróżnicze

Tak jak i w zeszłym roku tak i w tym nadal bardzo lubiane są wakacje w pakiecie, czyli innymi słowy pakiet podróży. W czołówce jest obok Hiszpanii i Grecji również Turcja. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż atrakcyjne ceny i dobre hotele przekonają i tego roku wielu turystów. Poza tym wzrasta zainteresowanie (wśród na przykład naszych klientów) takimi kierunkami jak Egipt i Bułgaria.

Maroko zachwyca coraz więcej turystów

Ponadto coraz więcej wczasowiczów docenia takie destynacje jak Maroko. Chęć poznania orientalnego klimatu oraz całkowicie innej kultury sprawia, że Maroko jest bardzo dobrym pomysłem na wczasy. Państwo to jako lokalizacja wakacyjna przyciąga przede wszystkim młodych ludzi w takie miejsca jak na przykład Taghazout na północ od Agadiru. Tam znajduje się bowiem jedno z najpopularniejszych miejsc do surfingu w Maroku. Do tego Marrakesz ze swoimi krętymi uliczkami i kolorowymi sukami sprawia, że Maroko to absolutny numer 1 na liście orientalnych celów podróży na każdą kieszeń. 

Trendy podróżnicze 2020: kierunki długodystansowe

Oprócz krótko- i średniodystansowych celów wakacyjnych odnotowaliśmy wzrost rezerwacji dla państw na Oceanie Indyjskim, na przykład Malediwy czy Mauritius. Ponadto coraz więcej zapytań jest dla Indonezji i Meksyku. Wielu z nas, aby zaspokoić swoją żyłkę odkrywcy wyrusza właśnie w dalekie zakątki – i naszym zdaniem naprawdę warto!

Dubaj coraz bardziej modny na udane wakacje

Wielu z naszych klientów poszukuje wycieczek do Dubaju – nowoczesnej metropolii z cudownymi atrakcjami jakich raczej na próżno szukać w Europie. Ponadto również pozostałe Emiraty zyskują z każdym rokiem na popularności. Przede wszystkim w ramach wycieczek objazdowych możesz odkryć oryginalność tego regionu świata. Dlatego zachęcamy do regularnego śledzenia pojawiających się ofert w tej tematyce.

Trendy podróżnicze 2020: Albania i Czarnogóra

Czarnogóra jako trochę nowicjusz na liście wakacyjnej Polaków wzbija się coraz bardziej w górę. Głównym tego powodem obok przyrody są nowoczesne i luksusowe hotele. Podobnie jest z Albanią o którą coraz więcej z Was pyta. 170 kilometrów naturalnych plaż, ponad 220 słonecznych dni w roku oraz naprawdę dobre hotele i domy wakacyjne sprawią, że na pewno się nie zawiedziesz udając się właśnie tam.

Wypoczynek i wycieczki w jednym

To też jest wg nas bardzo ciekawy trend, że często nie wystarczy sama wycieczka pakietowa z przelotem, transferem, wyżywieniem i hotelem. Dostajemy zapytania również pod względem wycieczek fakultatywnych, co oznacza, że coraz więcej klientów chce połączyć błogie lenistwo z jakimś programem kulturalnym i nietuzinkowymi przeżyciami. I tutaj bardzo pożądane są przykładowo Ukraina, Chiny, Wietnam, Japonia, Afryka Południowa, Kostaryka, Jordania i Izrael. W końcu wakacje to nie tylko relaks na plaży ale też odkrywanie nowych kultur i zabytków!

Tegoroczny cel wakacyjny znajdziesz z Wakacyjną Papugą

Logo

Mamy nadzieję, że choć trochę ułatwiliśmy Ci wybór idealnego miejsca na wczasy 2020. Jeśli jednak potrzebujesz dodatkowych wskazówek lub konkretnych ofert to skontaktuj się z nami przez Facebook’a lub skorzystaj z naszej wyszukiwarki.  

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wakacyjna Papuga 2024