Rozwiąż quiz i sprawdź jakim typem urlopowicza jesteś

Dzisiaj tu, jutro tam? Cały tydzień na jednej z wysp Morza Śródziemnego czy jednak zdecydowanie ciągle w ruchu? Aktywnie, a może spokojnie w cichej zatoce? Każdy z nas ma inne preferencje i priorytety urlopowe. Mimo to można wyróżnić 5 grup wczasowiczów z ich charakterystycznymi cechami. O jakich typach urlopowicza mowa i jakim Ty jesteś dowiesz się rozwiązując nasz test.

wakacje

Wybierz odpowiedzi i podsumuj swoje punkty. Rozwiązanie w zależności od zebranej liczby punktów znajdziesz na końcu quizu.

1. Będąc w hotelu najważniejsze dla Ciebie jest/są:

perfekcyjna obsługa (5) ,mega wygodne łóżko (3) ,luksusowa strefa wellness i SPA (1), dyskoteki i kluby w pobliżu hotelu (4), bogaty program animacyjno-kulturalny (2)

2. Jak poruszasz się z punktu A do punktu B w czasie wakacji?

wynajętym samochodem jadąc po mieście (4), pieszo bądź rowerem wśród górskich krajobrazów (5), prawie w ogóle – jesteś praktycznie cały czas na terenie hotelu (1) ,śladami najlepszych atrakcji do zwiedzania (2) ,bezpośrednio z jednego miejsca do drugiego (3)

3. Jadąc na wakacje przejeżdżasz obok spektakularnego wąwozu z imponującym wodospadem. Co robisz?

od razu się zatrzymujesz i wskakujesz do wody (5), robisz fotkę i ruszasz dalej (2), znajdujesz miejsce do siedzenia i odprężasz się przez dłuższą chwilę przy dźwiękach spadającej wody (1), w ogóle go nie zauważasz (4), celowo się nie zatrzymujesz spiesząc się do docelowego miejsca Twojego wypoczynku (3)

4. W mojej walizce zawsze znajdują/znajduje się:

nie zabieram walizki tylko plecak (5), trampki i przewodnik (2), super ciuchy, aby mieć odpowiedni outfit na wieczór (4), strój kąpielowy i klapki (1), nie potrzebuje walizki, bo na wakacje zostaje w najbliższej okolicy (3) 

5. Dokąd zawsze chciałeś/chciałaś jechać na wakacje?

na Ibizę (4), do Berlina na zwiedzanie (2), do brazylijskiej dżungli (5), nad Bałtyk (3),do hotelu wellness w Alpach Austriackich (1)

6. W czasie wakacji masz ochotę pobalować w klubie. Jak się do tego przygotujesz?

impreza w klubie to zdecydowanie nie Twoja bajka (5), ubierasz najlepsze markowe ciuchy i drogi zegarek (4), zakładam wygodne krótkie spodenki i koszulkę (1), wybieram rzucającą się w oczy sukienkę/koszulę (2), tam nikt Cię nie zna więc postanawiasz się nie stroić (3)

Rozwiązanie:

1-5: Miłośnik totalnego chill out’u na plaży

urlop

Opalasz się czy Twoja skóra ma już kolor głębokiego brązu? Ta kwestia nurtuje Cię zdecydowanie najbardziej podczas Twoich wakacji. Ty się nie zastanawiasz, gdzie chcesz spędzić urlop tylko jak miękki jest piasek. Jedyne czego pragniesz to relaks na piaszczystej plaży w cudownym słońcu a opalanie to Twoje główne zajęcie. Jesteś klasycznym „opalaczem“, który cały dzień rozkoszuje się szumem morza i chłodnym drinkiem w ręku. Twoje następne wakacje odbędą się na pewno tam gdzie jest gorąco i słonecznie.

6-11: Fan kultury i zwiedzania

city break

Coraz więcej z nas szuka wakacji podczas których uda się poznać inne kultury i zobaczyć ciekawe atrakcje. Jeśli i Ty tego szukasz to taki typ wypoczynku bez wątpienia jest idealny właśnie dla Ciebie. Często można się zrelaksować podczas kulturalnego urlopu na drugim końcu świata, gdzie zaspokoisz swój „kulturalny“ głód. Czy to Indie, Jordania, Izrael czy jakaś inna destynacja – ważne, aby dowiedzieć się czegoś nowego i doświadczyć innych tradycji.

12-17: Domator

domator

Wakacje same w sobie to cudowna rzecz lecz dla Ciebie to synonim spania do upadłego, mnóstwo czasu na dobre jedzenie i przede wszystkim nadrabianie zaległości tv i na Playstation. Ponadto wcale nie musisz wyjeżdżać za granicę, aby poczuć się jak na urlopie. W końcu przyjemne jezioro, swojska łąka i fajne knajpki są w pobliżu. Wtedy nie masz problemu z pakowaniem się, długą podróżą i stresem w nowym miejscu.

18-23: Imprezowicz

bar

Przed wyjazdem na wakacje przygotowujesz się do tego jakiś czas starannie. Siłownia, dieta, spacery, zero stresu. Co więcej w swojej walizce masz niemalże wszystko, aby zabłysnąć i świetnie się bawić w klubach i na dyskotekach. Plan jest prosty: impreza, taniec, drinki i poznawanie nowych ludzi. Dopiero takie wakacje mają dla Ciebie sens i sprawiają Ci niesamowitą radość.

24-30: Poszukiwacz przygód

przygoda

Klasyczny urlop na plaży to na pewno nie Twoja bajka. Wolisz spędzić noc na łonie przygody lub w jakimś domku czy hostelu i szukasz emocji i adrenaliny. Niebezpieczne safari czy rwące rzeki to jest to co kochasz i na co liczysz podczas Twojego urlopu. Dodatkowo nie stronisz od spontanicznych akcji oraz wybierasz nietuzinkowe miejsca z potencjałem do odrobiny szaleństwa. Ahoj przygodo!

Dowiedziałeś się, jakim typem wczasowicza jesteś ale nadal szukasz idealnego miejsca na wakacje? Zachęcamy gorąco do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Zapraszamy również do kontaktu z nami czy to telefonicznie, drogą mailową czy za pomocą wiadomości prywatnej na Facebook’u.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wakacyjna Papuga 2024