Praca w turystyce – co oznacza i dlaczego warto

Praca w turystyce wielu z nas kojarzyć się może z nieregularnymi godzinami pracy, problematycznymi gośćmi i po prostu z dużą ilością stresu. Mimo tych negatywów nie da się zaprzeczyć, że ta branża na pewno nie jest nudna. Ci z Was, którzy w ten sposób zarabiają na życie na pewno potwierdzą, że praktycznie każdego dnia coś się dzieje. To sprawia, że sytuacje z którymi ma się do czynienia nadają tej pracy pikanterii. W końcu często przebywa się w otoczeniu różnych ludzi z różnymi potrzebami, czyli jedno wyzwanie goni następne. To tylko niektóre ze „smaczków“ jakie oferuje Ci praca w turystyce. Poniżej przedstawiamy kolejne!

Numer 1: kontakt z ludźmi

biuro podróży stacjonarne

W turystyce pracujesz nie tylko z innymi ludźmi, ale także i dla ludzi. Czasem wymaga to sporej odporności i stalowych nerwów, ale mimo to codziennie poznajesz nowych ludzi. Zwłaszcza dla osób, które chętnie otaczają się ludźmi jest to niepodważalna zaleta. Przede wszystkim praca w biurze podróży, na recepcji lub jako animator oznacza ogromny kontakt z gośćmi. Wtedy poczucie, że pomagasz innym choćby w najdrobniejszych sprawach jest świetnym bonusem za wykonywaną pracę. Dodatkowo czasami możesz stać się „bohaterem“ dla swoich gości i zobaczyć uśmiech na ich twarzy. Naszym zdaniem najpiękniejsza forma uznania wysiłku w codziennych zadaniach. Podsumowując jest to idealna praca dla wszystkich, którzy chętnie rozmawiają z innymi i uwielbiają zawierać nowe kontakty.

Numer 2: praca w turystyce = ekscytujące przeżycia

like

Będąc zatrudnionym w turystyce możesz być pewnym, że każdy dzień jest inny niż poprzedni. Nie ma w nim przeważnie miejsca na rutynę i monotonię – czyli czas mija stosunkowo szybko. Jednak warto dodać, że praca w tej branży wymaga nierzadko stalowych nerwów i szczególnej asertywności. Ważne jest, aby w jakiejkolwiek stresowej sytuacji po prostu się uśmiechnąć, bo w końcu zawsze jest z niej jakieś wyjście. Dlatego jest to takie ekscytujące i urozmaica Twoje codzienne zadania. 

Numer 3: przygody i wyzwania na porządku dziennym

wyzwanie

Przychodzisz do pracy i często nie wiesz co przyniesie nowy dzień. Czy to organizacja imprezy dla 1000 osób, wybór bukietu na jubileuszową kolację we dwoje czy upominek dla dzieci – takie extra zadania to świetna odmiana. W ten sposób możesz dodatkowo sprawdzić swoje umiejętności i pokazać na co Cię stać. Chyba każdy z nas chciałby od czasu do czasu dostać „poważne“ zadanie i cieszyć się z efektu finalnego.

Numer 4: podróże, podróże i jeszcze raz podróże

tanie podróżowanie

Turystyka to bardzo atrakcyjna branża. W wielu przypadkach masz możliwość podróżowania w różne zakątki świata na przykład w ramach wyjazdów studyjnych czy wycieczek na wakacje z rabatami dla pracowników. Jeszcze więcej perspektyw mają osoby, które są animatorami w różnych hotelach. Naturalnie wymaga to odpowiednich umiejętności językowych oraz interpersonalnych ale w efekcie taka praca sprawia wiele radości i pozwala Ci na ogromny samorozwój.  

Numer 5: praca w turystyce jest dla każdego

praca w turystyce

I to chyba jest największa zaleta pracy w turystyce – jest ona absolutnie dla każdego! Zarówno osoby wykształcone w tym kierunku jak i osoby, które szukają kompletnie nowego zajęcia mają ogromne szanse wybicia się. W tej profesji bardzo liczy się nastawienia dla życia i do innych ludzi. Wiele rzeczy można zdecydowanie prościej załatwić, jeśli się lubi to, co się robi. Wystarczy tylko chcieć i wyrazić – jeśli to konieczne – gotowość do szkoleń i dokształcania się.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wakacyjna Papuga 2023