Oryginalne hotele w Europie – czyli wakacje inaczej

Szukasz miejsca na niestandardowy wyjazd, wakacje w dwoje czy weekendowy wypad? A może by tak postawić na hotele, które w niczym nie przypominają tradycyjnych pokoi, a w zamian oferują całkowicie inne walory? Na przykład noc w domku na drzewie czy w igloo naszym zdaniem jest ciekawym pomysłem. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie spektakularnych hoteli w Europie na każdą kieszeń. Zachęcamy do zerknięcia i planowania niekonwencjonalnego urlopu!

Klimatyczne hotele „domki na drzewie“ w Niemczech

Żeby znaleźć oryginalne zakwaterowanie wcale nie trzeba jechać daleko. Tuż za naszą zachodnią granicą możesz spędzić jedyne w swoim rodzaju wczasy, bo w domku na drzewie. Baumpalast w Rosenbergu w Badenii-Wirtembergii ma w swojej ofercie 7 domków położonych na skraju lasu. Wg nas jest to idealne miejsce dla rodzin i par. Jako ciekawostkę dodamy, że pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest Oliver Rohm, który swoje marzenie sfinansował w dużym stopniu dzięki wygranej w niemieckiej wersji „Milionerów“.

ICEHOTEL Jukkasjärvi w Szwecji

Wyjątkową przygodę przeżyjesz w ICEHOTELU Jukkasjärvi. A wszystko zaczęło się bardzo niewinnie w 1990 roku, kiedy to japońscy artyści zaprezentowali swoje lodowe rzeźby podczas wystawy lodu w Jukkasjärvi. Niektórym się one tak podobały, że wzięli śpiwory i spali w nich spontanicznie. I tak oto zrodził się pomysł na stworzenie małego lodowego miasta. W fantastycznie zaprojektowanych pokojach temperatura waha się w granicach od -5 do -8 stopni. W obiekcie możesz skorzystać z pokoi ogrzewanych. Czyż nie jest to świetna propozycja na wypoczynek jak najbardziej „cool“?

Schronisko Äscher i jaskinie Wildkirchli w Szwajcarii 

A co powiesz na ten niesamowity widok, który przedstawia piękno przyrody? Nie wiemy jak Ty, ale my jesteśmy zachwyceni. Ten górski obiekt zapiera dech w piersiach głównie ze względu na niesamowite formacje skalne i potęgę samych gór. Schronisko zbudowano na wysokości 1454 m i budynek i jest niejako wciśnięty w urwisko skalne, z unikalną panoramą na masyw Alpstein. Tutaj możesz w spokoju wędrować i odpoczywać chłonąc przy tym czyste, górskie powietrze. Polecamy od razu zwiedzić fascynujące jaskinie, zlokalizowane na zboczu pod skałami. Naszym zdaniem miejsce to należy zobaczyć choć raz w życiu.

Hotel Ristorante Grotta Palazzese we Włoszech

No chyba nie ma bardziej romantycznego miejsca na wyjazd we dwoje jak spektakularna jaskinia stalaktytowa w restauracji hotelowej Grotta Palazzese w południowych Włoszech. Samo miejsce jest bardzo szlachetne, eleganckie, a przy tym idealnie uzupełnia niesamowite okoliczności przyrody. Jako ciekawostkę dodamy tylko, że włoscy arystokraci z południa bardzo lubili rozkoszować się wyśmienitym posiłkiem właśnie tu. Jaskinia restauracji otwiera się z jednej strony na włoskie Morze Adriatyckie i oczaruje Cię bezkonkurencyjnym widokiem. Do tego subtelny dźwięk fal i pomysł choćby na świętowanie kolejnej rocznicy masz jak na tacy.

Niesamowite hotele: Francja i Attrap Rêves Hotel

Noc pod gwiazdami w środku Prowansji w sosnowym lesie może się ziścić w mgnieniu oka. Takie atrakcje oferuje Attrap Rêves Hotel w swoich bubbles, czyli takich hotelowych bańkach. Każda bańka dysponuje nowoczesnym designem, gdzie każdy detal został dopracowany do perfekcji. Naturalnie korzystać możesz też z prysznica i toalety. Jeśli chcesz możesz dodatkowo zamówić masaż czy szampana i obserwować przy tym gwiazdy, niebo i otaczającą Cię przyrodę. Podaruj sobie relaks i wyjedź na urlop właśnie tam!

Zainspirowaliśmy Cię do noclegu w wyjątkowych miejscach? To cudownie, bo był to mały przedsmak tego, co jeszcze Europa i cały świat ma w zanadrzu. Zatem jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu niecodziennej lokalizacji na wakacje to skorzystaj z naszej wyszukiwarki lub skontaktuj się z nami. W naszej ofercie mamy hotele również te nietuzinkowe.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *