Najlepsze zjeżdżalnie wodne na świecie – poczuj dreszczyk emocji!

Kto z nas nie może doczekać się lata, gorących promieni słonecznych, cudownych temperatur i chwil spędzonych z rodziną czy przyjaciółmi. Jesteśmy pewni, że każdy z nas o tym marzy. Dlatego, aby umilić czekanie na ten upragniony czas przedstawiamy niesamowite zjeżdżalnie wodne. Projektanci właśnie tych atrakcji w aquaparkach wymyślają coraz bardziej niezwykłe dodatki, aby zjeżdżalnia stała się przeżyciem, którego nie zapomnisz na długo. Przekonaj się czy jesteś na tyle odważny i chciałbyś choć raz zjechać z którejś z nich!

Najdłuższa zjeżdżalnia wodna na świecie w Malezji

1140 metrów w 4 minuty – tyle właśnie trwa zjazd z najdłuższej zjeżdżalni wodnej na świecie w Escape Park na wyspie Penang w Malezji. Niebiesko-żółta konstrukcja wije się przez soczyście zieloną dżunglę i gwarantuje bez wątpienia niesamowite emocje. Ponadto wjedziesz na nią kolejką linową na wysokość 70 metrów. Dodatkowo trasa zjazdu przez ten tropikalny las jest niczym błyskawiczna przygoda w otoczeniu egzotycznych stworzeń, rozmaitych odgłosów ptaków oraz małp. I co odważyłbyś się? 

Zjedżdżalnie wodne -„Insano“ w Brazylii

zjeżdżalnie wodne - insano

Dlaczego ta zjeżdżalnia z powyższego zdjęcia nazywana jest „szaleństwiem“ już na pewno się przekonałeś. Nie bałbyś się wejść na tę gigantyczną zjeżdżalnię w Beach Park w brazylijskim nadmorskim miasteczku Aquiraz? Ta water slide jest z pewnością dla tych, którzy uwielbiają mocne emocje!

Zjazd prosto do morza - water slide na Sycylii

Wszyscy miłośnicy zjeżdżalni wodnych, którzy planują wycieczkę do Włoch, powinni zerknąć na ten szalony hotel ze zjeżdżalniami na Sycylii w pobliżu Palermo. A dokładniej mowa tu o 4* CDSHotels Terrasini (dawniej Città del Mare Resort Village) ze swoją chyba najbardziej niezwykłą zjedżalnią. Ta water slide prowadzi z basenu hotelu bezpośrednio do morza! Ponadto jako ciekawostka dodamy, że ta zjeżdżalnia jest zasilana wyłącznie wodą morską, więc do morza nie dostaje się chlor.

Zjeżdżalnie wodne - Cannonball w Austrii

Austriacki park rozrywki „Area47“ w dolinie Ötztal ma niezłego „asa“ w rękawie. W tak zwanej kuli armatniej, katapultujesz się z siedzenia jak ludzka kula armatnia nawet do 10 m  wprost do jeziorka kąpielowego. Niezły i bardzo oryginalny pomysł na nieco inną koncepcję w stosunku do „tradycyjnych“ zjeżdżalni wodnych.

Zjeżdżalnia podwodna w Dubaju

Wybierając właśnie tę zjeżdżalnię pędzić będziesz przez labirynt rur z wieloma zakrętami w Aquaventure Waterpark. Należy on do luksusowego kurortu Atlantis The Palm w Dubaju. Dodatkowo zjeżdżalnia prowadzi między innymi przez środek akwarium, w którym pływają również rekiny. I co – czyż nie jest to niezwykłe przeżycie?

Zjeżdżalnie wodne - „Dragon“ na Teneryfie

Zjeżdżalnie wodne - „Dragon“ na Teneryfie

W Siam Park na Teneryfie, który jest regularnie wyróżniany przez użytkowników Tripadvisor jako najlepszy wodny park rozrywki w Europie, znajduje się zjeżdżalnia o nazwie „Dragon“. Jesteśmy ciekawi czy bałbyś się pędzić przez strome, ciemne tunele w gumowej oponie, a następnie wylądować w ogromnym lejku, gdzie dodatkowo kołysząc się tam i z powrotem, znikniesz w otchłani głębin.

Jungle Eclipse w Suntago Wodny Świat - Park of Poland

I w naszym kraju możesz przejechać się najdłuższą krytą zjeżdżalnią w Europie! 320 metrów – to tak, jakby zjeżdżać z wysokości Wieży Eiffla! Hmm… może warto skorzystać i sprawdzić na jakie emocje możesz liczyć korzystając z tej aquacube w Suntago Wodny Świat Park of Poland w miejscowości Wręcza w gminie Mszczonów, 60 km od Warszawy.

Jeśli podobało Ci się to zestawienie do zostaw 👍 lub napisz swoją opinię w komentarzu. Natomiast jeśli szukasz wakacji to setki ofert dostępnych jest w naszej wyszukiwarce.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wakacyjna Papuga 2023