Najdłuższa trasa kolejowa na świecie, czyli w 21 dni z Portugalii do Singapuru

Najdłuższa trasa kolejowa na świecie istnieje wprawdzie od niedawna, ale mimo to wzbudza spore zainteresowanie wśród turystów. Biegnie ona 18 755 kilometrów z Singapuru do Lagos w Portugalii. Wybierając to połączenie przejedziesz pociągiem łącznie przez 13 krajów jak na przykład Tajlandię, Chiny, Francję i Rosję. Oczywiście nie chodzi tu o przejazd bezpośredni, a o przejazd z kilkoma przesiadkami. Jednak naszym zdaniem taka „wycieczka“ gwarantuje niezapomniane przeżycia. Dowiedz się więcej!

najdłuższa trasa kolejowa
©elements.envato.com

Nowy odcinek łączący Laos i Chiny jako brakujący puzzel na trasie

Na początku grudnia 2021 r. Chiny otworzyły pierwszy odcinek „Nowego Jedwabnego Szlaku” przez Azję Południowo-Wschodnią. W końcu po pięciu latach prac ukończono ponad 400-kilometrowy odcinek między stolicą Laosu Vientiane (Wientian) i chińskim miastem Kunming. Co ciekawe Vientiane i Kunming są połączone przez stację graniczną Boten przez 242 tunele i mosty w spektakularnie górzystym terenie.

Najdłuższa trasa kolejowa na świecie - zobacz mapę

reddit.com
© https://www.reddit.com/r/MapPorn/comments/rbycyb/the_new_longest_possible_train_journey_in_the/

Nie obędzie się bez przesiadek

najdłuższa trasa kolejowa
©elements.envato.com

Jak obliczyli użytkownicy Reddit wspólnie z brytyjskim ekspertem ds. kolei i tego sposobu przemieszczania się Markiem Smithem dzięki nowo otwartej trasie możliwa jest ta rekordowa podróż. Miejscem startu jest miasto Lagos w Algarve w południowej Portugalii. Dalej udajemy się przez francuski Hendaye w Kraju Basków i Paryż aż do Moskwy. Następnie jedziemy słynną koleją transsyberyjską do Pekinu. Potem krótki postój w Kunming – stolicy chińskiej prowincji Yunnan – i dalsza podróż do stolicy Laosu Wientian. Następnie ruszamy przez Bangkok i trzy malezyjskie miasta Padang Besar, Penang i Kuala Lumpur. W końcu po co najmniej trzytygodniowej podróży docieramy na metę, czyli do Singapuru. Jeśli chodzi o przesiadki to na trasie trzeba zaplanować jedną noc w Lizbonie, Madrycie i Paryżu oraz dwie noce w Moskwie i Pekinie. Wg nas jest to super okazja do zwiedzania tych spektakularnych metropolii europejskich i światowych. Jak donosi Daily Mail podróż najdłuższą linią kolejową na świecie kosztuje około 1200 euro – oczywiście w jedną stronę.

Planuj wakacje razem z nami!

Logo

Jeśli planujesz najbliższy urlop i szukasz inspiracji skorzystaj z naszej wyszukiwarki. Ponadto zachęcamy do kontaktu z nami czy to mailowo czy przez Messenger. Chętnie pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego celu wakacyjnego i doradzimy w planowaniu podróży! 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wakacyjna Papuga 2024