Internetowe biuro podróży vs. biuro podróży stacjonarne – co wybrać?

Internetowe biuro podróży vs. biuro podróży stacjonarne - co wybrać?

biuro podróży

Na pewno wielu z Was zastanawia się nad wyborem odpowiedniego kierunku na upragnione wakacje. W poszukiwaniu odpowiedniego celu urlopowego większość z nas staje przed dylematem, gdzie kupić swoją wymarzoną wycieczkę. I tutaj zasadniczo nasuwa się pytanie, czy postawić na internetowe czy może jednak na stacjonarne biuro podróży.

Z pewnością nie ma jednoznacznej odpowiedzi  na pytanie „internetowe biuro podróży czy jednak biuro podróży stacjonarne?“. Istnieje bowiem wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę kupując wycieczkę czy polując na interesujący last minute. Postanowiliśmy w związku z tym przybliżyć Ci wady i zalety obu rozwiązań.

Rezerwowanie wycieczek w stacjonarnym biurze podróży

biuro podróży stacjonarne

Największą różnicą w stosunku do biura internetowego jest fakt, że w klasycznym biurze podróży możesz skorzystać z obsługi i porady wykwalifikowanych pracowników na miejscu. Dużą zaletą jest  przy tym to, że mają oni doświadczenie i wiedzę ogólną na temat podróżowania. Stąd zazwyczaj możesz uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i mieć pewność, że dostaniesz to, co zarezerwowałeś. Ponadto, specjaliści biura podróży stacjonarnego mogą odpowiedzieć na Twoje specjalne życzenia. Jeśli coś pójdzie nie tak, będziesz miał bezpośrednią osobę kontaktową, która natychmiast zajmie się Twoim zapytaniem.

Z kolei największą wadą rezerwacji wakacji przez klasyczne biuro podróży jest to, że biuro podróży jest umownie związane z konkretnymi Touroperatorami. Ma to często wpływ na bardziej urozmaiconą ofertę wycieczek i hoteli bądź właśnie brak różnorodnych propozycji wakacyjnych. Doświadczenie personelu biura podróży może też być wadą, bo wtedy musisz polegać na określonej wiedzy pracowników. Natomiast w biurze podróży online możesz zebrać interesujące Cię informacje przede wszystkim na podstawie opinii innych gości.

Stacjonarne biuro podróży: plusy i minusy

kompleksowa obsługa, czyli porównywanie cen i wyszukiwanie kierunku wakacji przez ekspertów biura podróży

bezpieczeństwo prawne i organizacyjne oznacza, że w przypadku problemów i reklamacji masz osobę kontaktową

profesjonalne doradztwo dotyczące celu podróży, hotelu itp.

ograniczenie ze względu na konieczność fizycznej wizyty w biurze podróży oraz dostosowanie się do jego godzin otwarcia

brak transparentnej komunikacji pomiędzy ekspertem i klientem w odniesieniu do oczekiwań wobec wakacji może prowadzić do błędnej porady dotyczącej wyboru miejsca wypoczynku

pomyłki biura podróży

Wakacje za pośrednictwem Internetu

biuro podróży

Internetowe biuro podróży jest czynne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, od poniedziałku do niedzieli. W związku z tym nie jesteś w żaden sposób ograniczony podczas sprawdzania ofert i nie musisz się spieszyć do wybranego biura podróży. Kolejną dużą zaletą internetowego biura podróży jest to, że masz tyle czasu na znalezienie wycieczki, ile sam sobie go na to przeznaczysz. Warto dodać, że dużą pomocą są oczywiście recenzje hoteli, które są widoczne często na pierwszy rzut oka.

Biuro podróży online posiada setki ofert, które można przeszukiwać w sieci do woli. Stąd możesz po wyszukaniu ciekawych propozycji po prostu przesłać wybrane przez Ciebie linki wycieczek do osób, z którymi chcesz spędzić wakacje. W skrócie oznacza to, że możesz zaplanować wspólną podróż, nawet jeśli wszyscy mieszkacie w różnych miejscach Polski czy za granicą. Naturalnie w takim internetowym biurze podróży brakuje bezpośredniego (fizycznego) kontaktu z pracownikiem. Wtedy pozostaje głównie kontakt telefoniczny, mailowy bądź jakiś internetowy komunikator.

Internetowe biuro podróży: wady i zalety

niezależność czasu (godzin otwarcia) i lokalizacji (rezerwacji dokonać możesz o każdej porze dnia i nocy oraz z dowolnego miejsca na świecie)

informacje dotyczące danej wycieczki są prezentowane w sposób zwięzły i przejrzysty

bezpośrednia możliwość porównywania cen samodzielnie wg własnych potrzeb

recenzje poprzednich gości są do wglądu w praktycznie każdej ofercie

ze względu na dużą liczbę ofert wyszukiwanie ofert może zająć dużo czasu

brak porady eksperta, czyli sam decydujesz co jest dla Ciebie najlepsze

ewentualne koszty dodatkowe w czasie procesu rezerwacji (na przykład za dodatkowy bagaż)

Biuro podróży stacjonarne czy internetowe - decyzja należy do Ciebie

Jak widzisz obie opcje rezerwacji wakacji mają swoje zalety i wady. Z tego powodu każdy musi sam sprawdzić, która metoda szukania i kupowania wakacji jest dla niego najlepsza. Biuro podróży stacjonarne oferuje na pewno wygodę i bezpieczeństwo. Natomiast wybór ofert w Internecie jest bardzo urozmaicony i przejrzysty. Bez względu na to, co wybierzesz to najważniejsze jest to, abyś znalazł swoją idealną wycieczkę i spędził niesamowite wakacje. Tego właśnie życzy Ci Wakacyjna Papuga!

Jeśli jednak zdecydujesz się na rezerwację wycieczki online to zachęcamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Zapraszamy również do kontaktu z nami czy to telefonicznie, drogą mailową czy za pomocą wiadomości prywatnej na Facebook’u. Chętnie pomożemy znaleźć Ci tę najlepszą ofertę!

🌤 Gdzie kupujecie wycieczki❓ Online w internetowych biurach podróży czy w biurach stacjonarnych❓ Która opcja jest Waszym zdaniem lepsza i dlaczego❓ 🧳

Gepostet von Wakacyjnapapuga am Freitag, 28. Juni 2019
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wakacyjna Papuga 2024