Formuła 1 w dobie koronawirusa – czyli wirtualne wyścigi Grand Prix F1 Esports

Dla wielu kibiców Formuły 1 była to smutna wiadomość  o tym, że ze względu na koronawirus, Formuła 1 na razie odłożyła swoje wyścigi. Jako “alternatywę” postanowiono zorganizować rozrywkę w formie wirtualnych wyścigów F1 Esports Virtual Grand Prix. Niezła idea ze strony władz F1, która na pewno ucieszyła zagorzałych fanów tego sportu. Wirtualna Formuła 1 zaczyna się dziś, w niedzielę (22.03.20) od Grand Prix Bahrajnu.

Formuła 1 wirtualnie - najważniejsze informacje

F1

Zgodnie z oświadczeniem Formuły 1 jako zamiennik prawdziwych zawodów Grand Prix odbędą się wirtualne wyścigi. Cała akcja ma trwać do maja, przynajmniej taki jest plan na ten moment. Jeżeli ograniczenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa będą obowiązywały dłużej, możliwe jest przedłużenie ścigania się wirtualnie. W wyścigu mają wziąć udział prawdziwi kierowcy Formuły 1, którzy będą się łączyć z różnych miejsc. Może nawet pojawi się wsparcie prawdziwych gwiazd. Wirtualne Grand Prix Bahrajnu rozpoczyna się już dziś wieczorem.

Start zabawy zaplanowany już dziś

Transmisja rozpocznie się dziś wieczorem o 21:00 (20:00 GMT). Może teraz zastanawiasz się jaki rodzaj symulacji w tym celu został zaplanowany? Odpowiedź brzmi “‘F1 2019” na PC, który stworzył Codemasters. Na torze w Sakhir start rozpocznie się na o 50% zredukowanej normalnej długości wyścigu z 28 okrążeniami. Ten pierwszy wirtualny wyścig będzie zatem trwał około półtorej godziny.

Oglądaj wyścigi na wielu platformach

Zapewne każdy z fanów będzie chciał obserwować całe zdarzenie. Formuła 1 daje kibicom możliwość śledzenia wirtualnego wyścigu w formie streamu na żywo na oficjalnym kanale YouTube. Alternatywnie, powinno być to również możliwe za pośrednictwem Twitcha i Facebooka.

Wirtualne Formuła 1: rozrywka i prawdziwe emocje gwarantowane

like

Wiadomo, że wyścigi wirtualne mają innych charakter niż rywalizacja w realnym świecie. Do tego dochodzą różny poziom umiejętności gry poszczególnych kierowców dlatego wszystkie samochody wyścigowe powinny oferować takie same osiągi, a ewentualne szkody dla wirtualnych kierowców powinny być zmniejszone. Zdecydowanie Formuła 1 stawia na zadowolenie oglądających, a nie o to, aby zastąpić prawdziwe wyścigi wirtualnym scenariuszem. W związku z tym, kierowcy nie otrzymają oficjalnych punktów za Mistrzostwa Świata. W weekendy, w których nie zaplanowano żadnych wyścigów, będziesz mógł przyjrzeć się wyścigom, w których kierowcy Formuły 1 rywalizują z graczami.  Ponadto tory wyścigowe, które nie są dostępne w oficjalnej grze na PC, zostaną zastąpione alternatywnymi torami.

Wirtualne wyścig F1 naszym zdaniem trafione w dziesiątkę

wyścigi

Naszym zdaniem jest to wyśmienita akcja ze strony Formuły 1, aby w tych trudnych momentach związanych z koronawirusem nie zawieść fanów. To tylko pokazuje, że kreatywne podejście do sytuacji jest kluczem do sukcesu i zapewnia świetną zabawę! Jeśli lubisz sporty motorowe to nasza oferta wycieczka objazdowa wyścigi DTM (jeśli się odbędą) również może Cię zainteresować. 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wakacyjna Papuga 2024